Święto Kielc na pięciu scenach

Data publikacji: 01.06.2021 13:35
Autor: Paulina Michta / Kategoria: Wiadomości z regionu
01.06.2021. Kielce. Konferencja w sprawie organizacji Święta Kielc

01.06.2021. Kielce. Konferencja w sprawie organizacji Święta Kielc
Fot. Paulina Michta / Radio Kielce

Tegoroczne Święto Kielc odbędzie się od 25, do 27 czerwca. W jego organizację włączyły się wszystkie miejskie instytucje kultury, które zapowiadają szereg atrakcji dla osób w każdym wieku. Na razie znanych jest tylko kilka szczegółów.

Zastępca prezydenta Kielc Marcin Chłodnicki jest zadowolony, że święto odbędzie się w normalnym kształcie, mimo wciąż panującej pandemii.

- Uważam, że to bardzo dobra informacja, ponieważ jeszcze dwa tygodnie temu nie mieliśmy pewności, czy obowiązujące obostrzenia pozwolą na organizację tego typu imprezy - powiedział.

Zapowiedział, że udział w akcji potwierdziły wszystkie kieleckie ośrodki kultury.

- W tym roku przygotowaliśmy pięć scen, za które będą odpowiedzialne poszczególne instytucje. Za główną scenę na rynku, będzie odpowiedzialny Dom Kultury „Białogon” i tam też, po raz piąty, zagra Największy Zespół ROCKowy, do którego mogą dołączyć zarówno profesjonalni muzycy, jak i amatorzy. Scenę numer dwa zorganizuje Dom Kultury „Zameczek” wraz z Kieleckim Centrum Kultury i tam odbędzie się wiele warsztatów i pokazów artystycznych. Kielecka muszla koncertowa także będzie aktywna, a organizacją imprez w tym miejscu zajmie się Teatr Lalki i Aktora „Kubuś”. Na Placu Artystów zaś, będzie można oglądać spektakle Teatru ECCE HOMO. Przewidziana jest również prezentacja kieleckich drużyn sportowych - opisuje Marcin Chłodnicki.

Od tego roku, w przygotowanie święta włączone zostaną także spółdzielnie mieszkaniowe, które będą odpowiedzialne za swoje sceny. W tym roku zostało wybrane osiedle KSM. Szczegółowy plan Święta Kielc, zostanie opublikowany już wkrótce.

Reklama