Transferowe przymiarki Korony Kielce

Data publikacji: 31.05.2021 18:33
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
Na zdjęciu: Piotr Malarczyk

Na zdjęciu: Piotr Malarczyk
Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

W Koronie Kielce trwa kompletowanie kadry na nowy sezon Fortuna 1 Ligi. Nowymi piłkarzami w zespole Dominika Nowaka będą od lipca Michał Koj i Łukasz Sierpina. Być może jeszcze w tym tygodniu poznamy nazwisko kolejnego zawodnika, który pomoże „żółto–czerwonym” w powrocie do elity.

Dyrektor sportowy Korony Paweł Golański zapowiada sprowadzenie stopera i bramkostrzelnego napastnika. Z klubem  ze Ściegiennego kojarzonych jest kilku zawodników m.in. dobrze znani kieleckim kibicom Piotr Malarczyk i Bartosz Rymaniak, którzy od lata 2019 roku są związani z Piastem Gliwice.

Kontrakty obu graczy wygasają jednak z końcem czerwca i nic nie wskazuje na to, że mogą zostać przedłużone. Bardziej prawdopodobny wydaje się powrót do Korony Piotra Malarczyka. 29–letni wychowanek kieleckiego klubu jest stoperem i mógłby stworzyć z Michałem Kojem duet w środku linii defensywnej.

Grający na prawej stronie obrony Bartosz Rymaniak miał ostatnio trochę problemów zdrowotnych. Ten doświadczony 31–letni zawodnik w czasach gry w Koronie był jednym z ulubieńców kieleckiej publiczności. Wychowanek Kani Gostyń jest także łączony z Widzewem Łódź.

W gronie napastników, którymi interesuje się kielecki klub, wymienia się Kamila Bilińskiego z Podbeskidzia Bielsko-Biała, Daniela Rumina z GKS 1962 Jastrzębie i Łukasz Sekulski z ŁKS Łódź. Niewykluczone, że Paweł Golański szykuje jednak jakąś niespodziankę i sprowadzi do Korony piłkarza, o którym na razie w ogóle się nie mówi. 

Do składu zespołu Dominika Nowaka dołączony zostanie Jakub Górski, który zbiera dobre recenzje za swoje występy w Garbarni Kraków. 19–letni pomocnik jest do drugoligowca wypożyczony do końca trwającego sezonu.

Podobne wiadomości
Reklama