W niedziele na Święty Krzyż dojadą specjalne autobusy

Data publikacji: 07.09.2021 14:30
Autor: Marcin Marszałek / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Michał Kita / Radio Kielce

W najbliższą niedzielę w klasztorze na Świętym Krzyżu rozpocznie się tygodniowy odpust związany ze świętem Podwyższenia Krzyża Świętego. Uroczystą mszę o godzinie 12.00 odprawi biskup sandomierski Edward Frankowski.

Dla osób, które będą chciały uczestniczyć w uroczystościach, przygotowano specjalne autobusy, które będą odjeżdżać z Kielc.

Pierwszy kurs linii specjalnej SK rozpocznie się o godz. 6.00 z dworca autobusowego w Kielcach (stanowisko nr 18). Potem autobus pojedzie przez ul. Czarnowską, al. IX Wieków Kielc, ul. Sandomierską, Cedzynę, Radlin, Górno (droga nr 74), Wolę Jachową, Bieliny, Hutę Nową, Hutę Starą, Hutę Szklaną na Święty Krzyż.

Potem od godz. 7.00 do godz. 18.00 pojazd będzie jeździł wahadłowo na trasie pomiędzy parkingiem w Hucie Szklanej a parkingiem przed Sanktuarium na Świętym Krzyżu.

W niedzielę 12. września - wjazd na Święty Krzyż będzie ograniczony dla indywidualnych pojazdów.

O godz. 18.00 autobus odjedzie do Kielc i przejedzie trasą ze Świętego Krzyża przez Hutę Szklaną, Bieliny, Wolę Jachową, Górno (droga nr 74), Radlin, Cedzynę, ul. Sandomierską, al. IX Wieków Kielc do dworca autobusowego w Kielcach.

Z przejazdu autobusem na trasie Kielce - Święty Krzyż oraz Święty Krzyż - Kielce będzie można skorzystać po zakupieniu biletu. Kursy odbywające się wahadłowo między parkingiem w Hucie Szklanej a parkingiem przez Sanktuarium na Świętym Krzyżu będą darmowe.

Do 26. września na Święty Krzyż kursuje także weekendowy, bezpłatny autokar. Pojazd odjeżdża dwa razy dziennie z Kielc, w soboty i w niedziele, o godz. 10.00 i godz.13.00. Powrotne kursy odbywają się o godz. 13.00 i godz. 18.00.

Z autobusu można skorzystać po wcześniejszej rezerwacji miejsc. System rezerwacji jest dostępny na stronie internetowej. Limit rezerwacji indywidualnych to pięć biletów na jedną osobę. Trasy przejazdu poniżej.

Z KIELC:

Kielce - Kadzielnia Parking - Dworzec PKP - Cedzyna - Mąchocice - Ciekoty - Święta Katarzyna - Bieliny - Huta Szklana - Święty

ZE ŚWIĘTEGO KRZYŻA:

Święty Krzyż - Huta Szklana - Bieliny - Święta Katarzyna - Ciekoty - Mąchocice - Cedzyna - Kielce Dworzec PKP - Kielce - Kadzielnia (parking dla autokarów)

Tagi do tego wpisu
Reklama