W skarżyskim szpitalu powstanie oddział rehabilitacji

Data publikacji: 09.06.2020 16:53
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
09.06.2020 Kielce. Urząd marszałkowski. Podpisanie umowy na  modernizację i zakup sprzętu medycznego dla  oddziału rehabilitacji stacjonarnej ZOZ w Skarżysku - Kamiennej. Od lewej: przewodniczący sejmiku województwa Andrzej Pruś, dyrektor szpitala powiatowego w Skarżysku Kamiennej Leszek Lepiarz, marszałek Andrzej Bętkowski, wicemarszałek Marek Bogusławski i starosta powiatu skarżyskiego Artur Berus

09.06.2020 Kielce. Urząd marszałkowski. Podpisanie umowy na modernizację i zakup sprzętu medycznego dla oddziału rehabilitacji stacjonarnej ZOZ w Skarżysku - Kamiennej. Od lewej: przewodniczący sejmiku województwa Andrzej Pruś, dyrektor szpitala powiatowego w Skarżysku Kamiennej Leszek Lepiarz, marszałek Andrzej Bętkowski, wicemarszałek Marek Bogusławski i starosta powiatu skarżyskiego Artur Berus
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Ponad 1,5 mln zł trafiło do Szpitala Powiatowego w Skarżysku-Kamiennej z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego. Dzięki temu lecznica kupi nowoczesny sprzęt i wyposażenie oddziału rehabilitacyjnego.

Jak informuje Marek Bogusławski, wicemarszałek województwa, całkowita wartość wsparcia dla skarżyskiego szpitala wynosi ponad 2 mln zł. Stwierdził, że to dobrze zainwestowane pieniądze.

- Cieszy fakt, że udało się wygospodarować te środki. Ta inwestycja będzie służyć poprawie jakości leczenia, a także jeszcze lepszemu przywracaniu zdrowia i sprawności fizycznej pacjentom nie tylko powiatu skarżyskiego, ale i całego województwa - stwierdził.

Jak informuje Leszek Lepiarz, dyrektor Szpitala Powiatowego w Skarżysku-Kamiennej, oddział rehabilitacji dziennej będzie zlokalizowany w budynku po byłym oddziale zakaźnym, który przestał funkcjonować w lecznicy dwa lata temu.

- Po przyznaniu dofinansowania jedynym wyzwaniem dla naszego szpitala będzie znalezienie środków na wkład własny, aby móc rozpocząć inwestycje. Na ten cel potrzebne będzie ponad 500 tys. zł. Wiemy, że obecna sytuacja szpitali jest trudna, dlatego będzie liczyć się dla nas każda złotówka - dodaje.

Artur Berus, starosta powiatu skarżyskiego podkreśla, że otrzymanie dofinansowania na stworzenie oddziału rehabilitacyjnego, to ogromne wyróżnienie dla powiatu i szansa na dalszy rozwój lecznicy.

- Jeśli to działanie zakończy się sukcesem, będziemy chcieli dalej rozwijać szpital. Będziemy chcieli m.in. zwiększyć liczbę łóżek w Zakładzie Opieki Leczniczej, gdzie obecnie dysponujemy 34 łóżkami. Docelowo chcemy, aby ich było 100 - zaznacza.

Oddział rehabilitacji dziennej w Szpitalu Powiatowym w Skarżysku-Kamiennej rozpocznie działalność prawdopodobnie w czerwcu 2021 roku.

Reklama