WFOŚiGW z kolejnym wsparciem dla przedsiębiorców w dobie pandemii

Data publikacji: 20.07.2020 11:31
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
20.07.2020. Kielce. Konferencja w Wojewódzkich Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Na zdjęciu (od lewej): Grzegorz Socha - wiceprezes WFOŚiGW w Kielcach, Anna Krupka - wiceminister sportu i Ryszard Gliwiński - prezes WFOŚiGW w Kielcach

20.07.2020. Kielce. Konferencja w Wojewódzkich Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Na zdjęciu (od lewej): Grzegorz Socha - wiceprezes WFOŚiGW w Kielcach, Anna Krupka - wiceminister sportu i Ryszard Gliwiński - prezes WFOŚiGW w Kielcach
Fot. Magdalena Blicharska / Radio Kielce

50 mln zł przeznaczy Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na wsparcie dla przedsiębiorców na łagodzenie skutków epidemii koronawirsua. Z kolei samorządy będą mogły się starać o dodatkowe środki w walce z nielegalnymi składowiskami odpadów.

Fundusz uruchomił dwa dodatkowe programy, które będą realizowane w regionie. Jak informuje Ryszard Gliwiński, prezes instytucji, uruchomienie specjalnego programu dla przedsiębiorców jest możliwe dzięki rządowym zmianom, które zezwalają funduszowi wspierać nie tylko działania związane z ochroną środowiska, ale także lokalny biznes m.in. w zachowaniu płynności finansowej.

- Zarząd Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach podjął decyzję o zwiększeniu z 40 do 50 mln zł kwoty na pożyczki dla przedsiębiorców. Pomoc udzielana jest na atrakcyjnych warunkach ze stałym oprocentowaniem na poziomie 1,95 proc. Dzięki temu przedsiębiorcy znajdujący się w trudnej sytuacji finansowej mogą przetrwać trudny okres epidemii - wyjaśnia.

Ryszard Gliwiński, dodaje, że Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej uruchomił także dodatkowy nabór wniosków na pożyczki dla samorządów. Pieniądze mogą zostać przeznaczone na usuwanie nielegalnych składowisk odpadów. Zdaniem wiceminister sportu Anny Krupki, Wojewódzki Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach wsłuchuje się w potrzeby mieszkańców regionu, o czym świadczy między innymi przekazanie wsparcia dla osób prowadzących działalność gospodarczą.

- Pożyczki dla przedsiębiorców w tym trudnym okresie są niezwykle ważne. Ta pomoc w czasie kryzysu związanego z epidemią koronawirusa z pewnością pozwoli na dokończenie także tych projektów związanych z termomodernizacją budynków oraz z zakresu ochrony środowiska i walki o czyste powietrze - dodaje.

W skali całego kraju na pomoc dla przedsiębiorców Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przeznaczy 300 mln zł. Wnioski można składać elektronicznie poprzez formularze dostępne na stronie internetowej instytucji.

Reklama