Wkrótce wyczekiwany remont kina w Stąporkowie

Data publikacji: 16.07.2020 11:26
Autor: Magdalena Galas-Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
16.07.2020. Stąporków. Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Stąporkowie

16.07.2020. Stąporków. Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Stąporkowie
Fot. Magdalena Galas-Klusek / Radio Kielce

Sala kinowa w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Stąporkowie przejdzie gruntowny remont. Inwestycja kosztuje niemal 500 tys. zł.

Sala kinowa służy mieszkańcom Stąporkowa od lat 70. ubiegłego wieku. Dotąd nie przechodziła modernizacji. Jak informuje Dorota Łukomska, burmistrz Stąporkowa, ogłoszono już przetarg na realizację remontu. Oferenci mogą się zgłaszać do 29 lipca.

- Prace budowlane będą polegały na przebudowie sceny oraz sali. Wymienione zostaną fotele, drzwi, ościeżnice, schody. Wymienimy także instalację sanitarną i elektryczną w sali - mówi burmistrz.

Jak dodaje Dorota Łukomska, pomieszczenie będzie pełnić nie tylko funkcję kina, ale też funkcję sali widowiskowej, na której odbywają się koncerty i przedstawienia.

- W Stąporkowie będzie można obejrzeć nowości kinowe. Wcześniej też co jakiś czas organizowaliśmy takie projekcje, z których korzystali nie tylko mieszkańcy gminy Stąporków, ale i okolicznych miejscowości - zaznacza.

Widownia sali kinowej w Stąporkowie pomieści 250 osób. Na inwestycję przeznaczono 300 tys. zł z budżetu gminy oraz 225 tys. zł dotacji z Ministerstwa Kultury.

Tagi do tego wpisu
Reklama