Wyjątkowe zawody na terenie kieleckiego basenu

Data publikacji: 01.08.2020 15:24 / Data aktualizacji: 01.08.2020 16:13
Autor: Kamil Król , Maciej Makuła / Kategoria: Wiadomości z regionu
01.08.2020 Kielce. Basen przy ulicy Szczecińskiej. Turniej piłki nożnej plażowej

01.08.2020 Kielce. Basen przy ulicy Szczecińskiej. Turniej piłki nożnej plażowej
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Basen przy ulicy Szczecińskiej opanowali dziś amatorzy gry w piłkę nożną plażową. Sportowcy rywalizowali między innymi w turnieju o puchar Krzysztofa Słonia, senatora Prawa i Sprawiedliwości.

Parlamentarzysta nie ukrywał zadowolenia, że ta odmiana piłki nożnej cieszy się coraz większą popularnością, a w turnieju rywalizowało aż 12 zespołów z całego regionu.

- To jest bardzo wyjątkowy rodzaj rozgrywek, bo piłka nożna plażowa nie należy do łatwych sportów, wymaga niezwykłej kondycji, ale też dużych umiejętności. Cieszy mnie to, że w tym roku ten turniej został rozegrany w tak pamiętnym dniu, jakim jest rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego – powiedział Krzysztof Słoń.

W turnieju brał udział Grzegorz Duda, który przyjechał do Kielc ze Starachowic z drużyną AKS Wilki. Jak stwierdził, wraz z kolegami łączy dwie przyjemności w jednej, czyli kąpiel i gra w piłkę na piasku.

- Korzystamy z uroków lata i rywalizujemy z zespołami z Kielc. Poza tym mamy okazję się zintegrować, bo jesteśmy osobami, które się niedawno poznały – mówił piłkarz.

Na basenie przy ul. Szczecińskiej rozegrano dziś także VIII Plażowy Turnieju Trójek Piłkarskich ku pamięci Adama Gołąba, znanego w regionie dziennikarza sportowego, m.in. Polskiego Radia Kielce. W finale imprezy Trofex pokonał Atletico Bocianek 1:0. Trzecie miejsce ex equo zdobyły Gokarty Kielce i KSS Gol.

- To był wyczerpujący turniej, dlatego zwycięstwo cieszy podwójnie. W imprezie zagrały mocne ekipy chcące uczcić pamięć Adama Gołąba. Ja znałem go osobiście. To w „Wakacjach z Futbolem”, których był koordynatorem, stawiałem pierwsze kroki w futbolu i to dzięki takim ludziom jak Adam sport stał się moją pasją – powiedział zawodnik zwycięskiej ekipy, Tomasz Gursiel.

- Wszyscy pamiętają Adama, dlatego chętnie biorą udział w turniejach tego typu – stwierdził organizator imprezy, Jaromir Kruk.

Adam Gołąb był szefem redakcji sportowej Gazety Wyborczej w Kielcach. Wcześniej współpracował z Polskim Radiem Kielce. Był pasjonatem sportu, a także współtwórcą takich imprez dla dzieci i młodzieży, jak „Wakacje z Futbolem” czy „Ferie z Futbolem”. Zmarł nagle 26 lipca 2013 roku. Miał 39 lat.

Oprócz piłkarzy basen przy ulicy Szczecińskiej odwiedziło dziś również sporo miłośników kąpieli i opalania się. W soboty pływalnia jest czynna do godziny 19.00.

Reklama