Zamiast baraku blok komunalny w Starachowicach

Data publikacji: 19.08.2021 08:20
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
19.08.2021. Starachowice. Wyburzanie starego baraku pod budowę bloku komunalnego

19.08.2021. Starachowice. Wyburzanie starego baraku pod budowę bloku komunalnego
Fot. Marek Materek / Facebook

Zmienia się krajobraz północnej części Starachowic. Rozpoczęło się wyburzanie baraku przy ulicy Kościelnej, na jego miejscu powstanie nowy blok komunalny.

Zasoby lokalowe gminy Starachowice powiększą się o 101 mieszkań. Blok komunalny poza nowymi mieszkaniami będzie miał także świetlicę dla seniorów i młodzieży. Budynek zostanie podłączony do miejskiej sieci ciepłowniczej, obok będzie plac zabaw i parking - informuje prezydent Marek Materek. Całość będzie monitorowana, a przy drzwiach zamontowany zostanie domofon.

- Budowa pozwoli na przesiedlenia części lokatorów z innych mieszkań komunalnych, a potrzeby w tym zakresie są bardzo duże - zaznacza prezydent.

Braki w mieszkalnictwie komunalnym może uzupełnić nowy blok przy Kościelnej, który stanie na miejscu dawnego budynku z lokalami socjalnymi. Mieszkania socjalne natomiast powstaną m.in. w remontowanych przez miasto budynkach na osiedlu Widok.

Teraz rozpoczęły się prace rozbiórkowe, wyburzany jest stary barak, po uprzątnięciu terenu rozpoczną się prace ziemne.

Budowa ma kosztować 17 mln zł i zakończy się w połowie przyszłego roku. 14 mln zł pochodzi z funduszu dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego, reszta to wkład własny gminy.

19.08.2021. Starachowice. Wyburzanie starego baraku pod budowę bloku komunalnegoFot. Marek Materek / Facebook

Reklama