Zawodnik PGE Vive przechodzi do pierwszoligowca

Data publikacji: 25.06.2020 08:00
Autor: Marek Cender / Kategoria: Sport
Z piłką: Jakub Bulski (AZS UJK)

Z piłką: Jakub Bulski (AZS UJK)
Fot. Kamil Król / Radio Kielce

Jakub Bulski definitywnie żegna się z klubem PGE Vive. Popularny „Buła” po transferze definitywnym podpisze roczny kontrakt z pierwszoligowym AZS UJK Kielce.

22-letni wychowanek mistrzów Polski zaliczył w barwach pierwszego zespołu kilkanaście występów, ale w 2017 roku przeszedł na zasadzie wypożyczenia do I ligi do KSZO Odlewni Ostrowiec. Po roku, także dzięki wypożyczeniu, wzmocnił ekipę studentów, z którą teraz zwiąże się umową.

- Przeważyły dwa fakty - przyznaje kołowy – Po pierwsze, studiuję tutaj na UJK medycynę. Po drugie w drużynie jest naprawdę świetna atmosfera, aż chce się pracować i grać - zdradza Bulski.

Szczypiornistą zainteresowane były dwa zespoły PGNiG Superligi Stal Mielec i Torus Wybrzeże Gdańsk, którym jednak odmówił.

Jak informuje trener AZS UJK Tomasz Błaszkiewicz w nowym sezonie uda się zatrzymać w klubie większość składu z poprzednich rozgrywek, kiedy to beniaminek okazał się rewelacją I ligi zajmując w zakończonym przedwcześnie z powodu pandemii koronawirusa sezonie IV miejsce.

Być może ekipę studentów wzmocni jeszcze jeden gracz PGE Vive mający już za sobą występy w pierwszej drużynie. Zainteresowani grą w AZS UJK mają być także dwaj szczypiorniści kieleckiej SMS ZPRP.

Treningi przed rundą jesienną zespół rozpocznie na początku sierpnia. Start rozgrywek planowany jest na wrzesień.

Reklama