Zmiany kierowników w klinikach szpitala na kieleckim Czarnowie

Data publikacji: 27.08.2020 10:42
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
06.05.2020. Kielce. Wojewódzki Szpital Zespolony

06.05.2020. Kielce. Wojewódzki Szpital Zespolony
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Dwie ważne kliniki w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach mają nowych kierowników. Szefem Kliniki Neurochirurgii został Sebastian Podlewski, a Oddziału Chorób Wewnętrznych Adam Majsterkiewicz.

Jak  informuje rzecznik lecznicy Anna Mazur-Kałuża, Sebastian Podlewski jest specjalistą w dziedzinie neurochirurgii. Ukończył Gdański Uniwersytet Medyczny.

Pracę w Klinice Neurochirurgii w Kielcach rozpoczął w roku 2011. Jest członkiem zespołu badawczego w Klinice Neurochirurgii w Łodzi. Pełni funkcję prezesa Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Neurochirurgii. 

- Specjalizuje się w operacjach mózgu i kręgosłupa, w tym w technikach małoinwazyjnych oraz mikroskopowych. Realizuje również zabiegi pomocne w leczeniu dolegliwości bólowych kręgosłupa, mówi Anna Mazur-Kałuża.

Z kolei Adam Majsterkiewicz jest absolwentem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Lekarz jest związany z Wojewódzkim Szpitalem Zespolonym od prawie 20 lat. Posiada specjalizację z chorób wewnętrznych i kardiologii. Pełni funkcję wiceprezesa kieleckiego oddziału Polskiego Towarzystwa Lekarskiego.

Natomiast od 1. września kierownikiem Kliniki Położnictwa i Ginekologii został dotychczasowy jej zastępca, dr Grzegorz Świercz. Jest specjalistą położnictwa i ginekologii, endokrynologii ginekologicznej i rozrodczości.

Reklama