Andrzej Duda doskonałym kandydatem na prezydenta

Data publikacji: 15.02.2020 15:13 / Data aktualizacji: 15.02.2020 16:23
Autor: Mateusz Kaczmarczyk / Kategoria: Wiadomości z regionu
15.02.2020. Warszawa. Konwencja PiS - inauguracja kampanii wyborczej prezydenta Andrzeja Dudy. Na zdjęciu: Krzysztof Lipiec - lider świętokrzyskich struktur PiS

15.02.2020. Warszawa. Konwencja PiS - inauguracja kampanii wyborczej prezydenta Andrzeja Dudy. Na zdjęciu: Krzysztof Lipiec - lider świętokrzyskich struktur PiS
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

- Nie opadły jeszcze emocje po konwencji, która było bardzo energetyzująca. To było cudowne spotkanie. Mam takie przekonanie, że jeszcze takiej konwencji w Polsce nie było - zaznaczył Krzysztof Lipiec, lider świętokrzyskich struktur PiS.

- Gościliśmy prezydenta Andrzeja Dudę ze wspaniałym przesłaniem dla Polski i Polaków i uważam że to przesłanie z Warszawy umocni nas wszystkich w przekonaniu, że warto kontynuować dzieło reformowania naszego państwa. Warto kontynuować wszystkie sprawy, które rozpoczęliśmy w 2015 roku stawiając na zwykłych ludzi.

Jestem pewny, że Polacy odczuwają to, że w 2015 roku stawiając na Prawo i Sprawiedliwość nie zawiedli się, tak jak wybierając wówczas Andrzeja Dudę. Dzisiaj jest moment, że trzeba jasno i wyraźnie powiedzieć, że tylko prezydent Andrzej Duda jest w stanie przeprowadzić Polskę i Polaków przez niełatwe czasy, gdy o pozycję Polski w Europie trzeba walczyć i gdy trzeba dokończyć wiele reform.

Z Warszawy poszedł dobry przekaz wzmocniony również przez obecność premiera Jarosława Kaczyńskiego i premiera Mateusza Morawieckiego, którzy silnie wspierają Andrzeja Dudę w tej najważniejszej batalii o urząd głowy państwa.

15.02.2020. Warszawa. Konwencja PiS - inauguracja kampanii wyborczej prezydenta Andrzeja Dudy. Na zdjęciu: Anna Krupka - wiceminister sportu, poseł PiSFot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

- Jestem przekonana, że ta kampania tak jak ta pięć lat temu także zakończy się sukcesem - powiedziała wiceminister sportu posłanka Anna Krupka. Prezydent zapowiedział już, że będzie podróżował po Polsce i często się spotykał, by poznawać potrzeby Polaków. - Będzie to kampania bardzo aktywna i dynamiczna. Kampania blisko ludzi.

Konwencja i rozpoczynająca się kampania wyborcza, była  mocnym, udanym startem. Andrzej Duda pokazał, że jest prezydentem całej Zjednoczonej Prawicy - podkreślił wiceminister spraw zagranicznych poseł Piotr Wawrzyk. Dodał, że przebieg konwencji ujawnił wielki potencjał i  olbrzymie szanse na wygraną w nadchodzących wyborach.

Widać, że jest duża mobilizacja, duży zapał. Obóz Zjednoczonej Prawicy jest zjednoczony wokół kandydatury Andrzeja Dudy. Widać także, że jest chęć pracy na pełnych obrotach na rzecz kandydata więc sukces powinien być.  

- Dzisiejsza konwencja potwierdza coś co jest oczywiste, czyli udzielenie poparcia przez środowisko Prawa i Sprawiedliwości i Zjednoczonej Prawicy dla kandydatury pana prezydenta Andrzeja Dudy ubiegającego się o kolejną kadencję w wyborach 2020 roku - powiedział senator PiS Krzysztof Słoń.

Oczywiste jest to dlatego, że pan prezydent, przez 5 lat pełnienia tego niezwykle zaszczytnego stanowiska udowodnił, że są mu bliskie ideały rozwoju Polski, takie jakie przyświecają Prawu i Sprawiedliwości i Zjednoczonej Prawicy, czyli Polska silna Polska dostatnia, Polska bezpieczna, sprawiedliwa szanowana na świecie i niepodległa.

15.02.2020. Warszawa. Konwencja PiS - inauguracja kampanii wyborczej prezydenta Andrzeja Dudy. Na zdjęciu: Jarosław Rusiecki - senator PiSFot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

- Spodziewam się przede wszystkim zwycięstwa naszego najlepszego kandydata pana prezydenta Andrzeja Dudy.  Ale aby do tego doszło, żeby było zwycięstwo, żeby Polska mogła dalej rozwijać się i kontynuować zmiany, które wprowadzamy trzeba ciężko pracować w czasie kampanii wyborczej - podkreślił senator PiS Jarosław Rusiecki.

Potrzeba nam takiego właśnie mocnego zaangażowania, jak podczas dzisiejszej konwencji.  Podczas spotkania przypomniano, że prezydentura, która dobiega końca była bardzo dobra dla Polski, a również kolejne 5 lat będą służyły naszym obywatelom, rozwojowi naszej ojczyzny.  Myślę, że to jest też zachęta dla wszystkich mieszkańców naszej pięknej ziemi świętokrzyskiej, aby wspierać kandydaturę pana prezydenta Andrzeja Dudy.

Dzisiejsza konwencja, a wcześniej posiedzenie Rady Politycznej Prawa i Sprawiedliwości potwierdzają, że naszym kandydatem na urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w wyborach 2020 roku jest pan Andrzej Duda.

15.02.2020. Warszawa. Konwencja PiS - inauguracja kampanii wyborczej prezydenta Andrzeja Dudy. Na zdjęciu: Marek Kwitek - poseł PiSFot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

- Była to niesamowita konwencja. Niezwykła atmosfera, energia do pracy i przede wszystkim  kandydat Andrzej Duda, który przywrócił godność urzędu Prezydenta - podsumował poseł PiS Marek Kwitek.

On się cały czas wsłuchuje w głosy Polaków spotykając się z nimi. Zna ich troski problemy i realizuje to w swoim programie. Nie  wyobrażam sobie, by ktoś inny mógł to robić. Prezydent chce poprawić sprawy związane z bezpieczeństwem, sprawy najuboższych, czy ludzi młodych. To w dużym stopniu program Prawa i Sprawiedliwości. My bez pana Prezydenta nie jesteśmy w stanie go zrealizować i on również bez nas tego nie zrobi, ale przede wszystkim nie zrobi bez Polaków. I to był przekaz niesamowity skierowany do nas, że razem jako drużyna jesteśmy w stanie wygrać,  bo to jest najlepsze rozwiązanie dla Polski. Andrzej Duda musi być naszym prezydentem.

- Będzie to prezydentura w pewnym sensie kontynuacji tych wielu dobrych trendów, które pojawiły w ciągu 5 ostatnich lat. Za panem prezydentem Andrzejem Dudą przemawia wiele jego inicjatyw zarówno tych krajowych, jak i polityce międzynarodowej - zauważył poseł PiS Andrzej Kryj.

Widzimy zresztą, jaka była ta prezydentura i porównując ją do prezydentury jego poprzednika myślę, że Polacy to doceniają i kampania na pewno będzie bardzo ciężka bardzo trudna, ale zakończy się sukcesem.

Na konwencji Prawo i Sprawiedliwość udzieliło poparcia kandydatowi na urząd Prezydenta obecnemu prezydentowi Andrzejowi Dudzie. Myślę, że jest to poparcie, które pomoże w walce o reelekcję - skomentował marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski.

15.02.2020. Warszawa. Konwencja PiS - inauguracja kampanii wyborczej prezydenta Andrzeja Dudy. Na zdjęciu: Andrzej Pruś - przewodniczący Sejmiku Województwa ŚwiętokrzyskiegoFot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

- Myślę, że w tych wyborach to nie będzie aż tak ciężka praca. Andrzej Duda jako prezydent po prostu jest osobą wiarygodną i to pewnie już przekonuje na starcie większość Polaków co do tego, aby właśnie na Andrzeja Dudę, obecnego prezydenta oddać swój głos. Kampania ma jednak swoje prawa. Podczas niej trzeba pokazać co przed nami - powiedział przewodniczący sejmiku świętokrzyskiego Andrzej Pruś.

- Ja wiem, czego oczekuje po kandydaci Prawa i Sprawiedliwości. To  człowiek, wielkiej klasy, z  wielkim szacunkiem odnoszący się do społeczeństwa, któremu na sercu leży Polska. Jestem pewna, że ten kandydat będzie chlubą w tej kampanii nie tylko dla Prawa i Sprawiedliwości, ale dla całego narodu polskiego - przekonuje doradca wojewody świętokrzyskiego, była posłanka Maria Zuba.

Reklama