PiS wspiera urzędującego prezydenta

Data publikacji: 16.02.2020 18:05
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
16.02.2020 Staszów. Zebranie powiatowych struktur PiS dotyczące kampanii wyborczej prezydent RP Andrzeja Dudy

16.02.2020 Staszów. Zebranie powiatowych struktur PiS dotyczące kampanii wyborczej prezydent RP Andrzeja Dudy
Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Mobilizacja sił w kampanii wyborczej prezydenta RP Andrzeja Dudy - to główny temat dzisiejszego zebrania powiatowych struktur Prawa i Sprawiedliwości w Staszowie.

16.02.2020 Staszów. Zebranie powiatowych struktur PiS dotyczące kampanii wyborczej prezydent RP Andrzeja Dudy. Od lewej starosta staszowski Józef Żółciak, poseł Krzysztof Lipiec, pełnomocnik PiS w powiecie staszowskim Stanisław Batóg, burmistrz Staszowa Leszek KopećFot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Spotkanie odbyło się pod przewodnictwem posła Krzysztofa Lipca, prezesa świętokrzyskich struktur PiS, który powiedział, że ten czas jest szczególny. Kampania na urząd prezydenta nabiera tempa, przed środowiskiem popierającym obecnego prezydenta stoi wiele wyzwań.

- Jesteśmy po wczorajszej bardzo dobrej konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Warszawie. Dzisiaj pragniemy tutaj w staszowskiej wspólnocie Prawa i Sprawiedliwości zmobilizować się tak, aby niebawem, w maju cieszyć się sukcesem. Jestem przekonany, że staszowskie struktury partii tak jak zawsze staną na wysokości zadania, to bardzo dobra i sprawna organizacja - dodał poseł Krzysztof Lipiec.

Stanisław Batóg, pełnomocnik Prawa i Sprawiedliwości w powiecie staszowskim zapewnił, że działacze mają wiele zapału i chęci do pracy na rzecz wygranych wyborów. Przypomniał, że powiat staszowski od dłuższego czasu wiedzie prym w województwie świętokrzyskim jeżeli chodzi o poparcie dla kandydatów PiS.

- Wygrywamy wszystkie wybory poczynając od parlamentarnych, przez eurowybory i mam nadzieję, że teraz także powiat staszowski powtórzy tę tendencję. Mamy taką gminę na naszym terenie jak Osiek, gdzie poparcie dla prawicowych kandydatów nie schodzi poniżej 80 proc. - podkreślił Stanisław Batóg.

16.02.2020 Staszów. Zebranie powiatowych struktur PiS dotyczące kampanii wyborczej prezydent RP Andrzeja DudyFot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

W spotkaniu uczestniczył burmistrz Staszowa Leszek Kopeć, który stwierdził, że jest gotowy do ciężkiej pracy w tej kampanii, ponieważ ma dług wdzięczności wobec prezydenta RP Andrzeja Dudy, który od początku popierał go w wyborach samorządowych.

- Historia wspólnego działania jest dosyć długa, teraz chcę pomoc prezydentowi w reelekcji. Jest o co walczyć i trzeba walczyć aby w Polsce działo się dobrze - zakończył burmistrz Leszek Kopeć.

Spotkanie PiS odbyło się w Staszowskim Ośrodku Kultury. W powiecie staszowskim rozpoczęło się dziś zbieranie podpisów poparcia dla prezydenta RP Andrzeja Dudy jako kandydata w nadchodzących wyborach prezydenckich.

16.02.2020 Staszów. Zebranie powiatowych struktur PiS dotyczące kampanii wyborczej prezydent RP Andrzeja DudyFot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Reklama