Platforma Obywatelska szykuje się do wyborów

Data publikacji: 17.02.2020 16:53
Autor: Marcin Przemirski / Kategoria: Wiadomości z regionu
17.02.2020. Kielce. Na zdjęciu: Adam Cyrański - poseł KO, Bartłomiej Sienkiewicz - poseł KO i Edward Rzepka - szef sztabu wyborczego Małgorzaty Kidawy-Błońskiej

17.02.2020. Kielce. Na zdjęciu: Adam Cyrański - poseł KO, Bartłomiej Sienkiewicz - poseł KO i Edward Rzepka - szef sztabu wyborczego Małgorzaty Kidawy-Błońskiej
Fot. Marcin Przemirski / Radio Kielce

Małgorzata Kidawa-Błońska, kandydatka na prezydenta RP, przynajmniej raz podczas swojej kampanii odwiedzi województwo świętokrzyskie. Edward Rzepka, szef sztabu w regionie powiedział, że kampania prezydencka jest bardzo krótka. Trwa dopiero ustalanie harmonogramu spotkań. Nie wiadomo jeszcze dokładnie, kiedy nastąpi wizyta i czy uda się zaplanować więcej niż jedno spotkanie z wyborcami.

Rzepka powiedział też, że Małgorzata Kidawa-Błońska jest gwarancją wysokich standardów, jest politykiem stanowczym, reprezentującym jednocześnie wysoką kulturę polityczną.

Edward Rzepka  dodał, że sztab podczas kampanii nie będzie sugerował się sondażami. Jego zdaniem optymistyczne usypiają, a pesymistycznie za bardzo niepokoją.

Poseł Bartłomiej Sienkiewicz stwierdził, że według niego jedyną wiarygodną oceną poparcia kandydata jest głosowanie. Sienkiewicz odniósł się w ten sposób do spotkania w 1988 roku brytyjskiej premier Margaret Thatcher z Mieczysławem Rakowskim. Rakowski zapewniał wtedy „żelazną damę”, że jego rząd ma bardzo duże poparcie w sondażach, na co brytyjska premier stwierdziła, że dla niej jedyny sondaż, jaki bierze pod uwagę, to wyniki wolnych demokratycznych wyborów.

Podczas konferencji prasowej poseł Bartłomiej Sienkiewicz powrócił do głosowania w Sejmie w sprawie ustawy budżetowej i do obraźliwego gestu poseł Joanny Lichockiej. Stwierdził, że bolesne jest dla niego odrzucenie dwóch poprawek zgłoszonych przez Koalicję Obywatelską.

Reklama