Gospodynie wiejskie chętnie noszą odblaski

Data publikacji: 17.02.2020 16:58
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Piórków. Członkowie Koła Gospodyń Wiejskich z odblaskami od Radia Kielce

Piórków. Członkowie Koła Gospodyń Wiejskich z odblaskami od Radia Kielce
Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Koło Gospodyń Wiejskich z Piórkowa w gminie Baćkowice także promuje noszenie odblasków po zmroku.

Panie podkreślają, że bardzo ważne jest, aby odblasków nie ignorowali głównie mieszkańcy wsi, którzy są bardziej narażeni na wypadki związane z brakiem widoczności. Przewodnicząca koła Bożena Grys mówi, że członkom koła odblaski także się przydają.

- Oświetlenie na wsi mamy jakie mamy, wiec noszenie odblasków jest konieczne. Spotkania koła są późno, więc gdy wracamy jest już ciemno i odblaski się przydają - dodaje Bożena Grys.

Członkini koła Alicja Szaleniec zawsze nosi odblaski. Jak informuje, koło organizuje spotkania m.in. z policją, która przypomina dzieciom i dorosłym o konieczności ich noszenia.

- Organizujemy też na Dzień Dziecka spotkania z policją, będziemy też mieli pogadankę o odblaskach z seniorami - dodaje.

Beata Wąs z KGW w Piórkowie ocenia z punktu widzenia kierowcy, że piesi są bardziej zagrożeni i potrzebują odblasków.

- Jako kierowcy mamy poduszki powietrzne i inne zabezpieczenia, a pieszy nic. Jest tylko odblask, który rzeczywiście może uratować życie. Dla kierowcy taka osoba jest widoczna już na dłuższym odcinku - mówi Beata Wąs.

Jak podkreślają członkowie koła, odblask równa się bezpieczeństwo, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, gdy pogoda nas nie rozpieszcza.

Reklama