To będzie łatwy łup kielczan?

Data publikacji: 18.02.2020 16:10
Autor: Marek Cender / Kategoria: Sport
Od lewej: Talant Dujszebajew i Uros Zorman

Od lewej: Talant Dujszebajew i Uros Zorman
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

MMTS Kwidzyn będzie dzisiaj w Hali Legionów rywalem PGE Vive w 22 kolejce PGNiG Superligi.

Kwidzynianie po odejściu latem trenera Tomasza Strząbały spisują się teraz nadspodziewanie słabo. Z dorobkiem 18 punktów zajmują dopiero 11 miejsce w tabeli.

- Pamiętajmy, że sezon jest długi, a w polskiej lidze tak naprawdę wszystko wyjaśnia się dopiero w jego ostatnich meczach - przestrzega Mateusz Kornecki.

- Oni w ubiegłym roku po rundzie zasadniczej byli chyba na 6 miejscu, a ostatecznie skończyli na 4 pozycji. Nie martwimy się tym, że nie będzie ani odpoczynku, ani nawet treningu między czwartkowym wyjazdowym starciem w Lidze Mistrzów z Motorem Zaporoże, a sobotnim pojedynkiem w Kielcach. Jesteśmy profesjonalistami i damy radę - obiecuje bramkarz żółto-biało-niebieskich.

Mimo prognozowanego zmęczenia o kondycję i motywację zawodników nie obawia się też drugi trener Uros Zorman.

- To profesjonaliści przyzwyczajeni do takich występów. Sztab szkoleniowy popracuje też nad ich mobilizacją. Wiemy jak grać w takich sytuacjach. Taki jest nasz sport - kwituje Słoweniec.

Pojedynek 22 kolejki PGNiG Superligi PGE Vive - MMTS Kwidzyn rozpocznie się w sobotę o godzinie 16.00, a jego przebieg będzie można śledzić na naszej stronie internetowej radio.kielce.pl 

Reklama