Czy starosta Włodarczyk obiecał poręczenie kredytu?

Data publikacji: 19.02.2020 12:58
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
19.02.2020. Kielce. Proces b. starosty opatowskiego Bogusława Włodarczyka

19.02.2020. Kielce. Proces b. starosty opatowskiego Bogusława Włodarczyka
Fot. Monika Miller / Radio Kielce

Czy starosta opatowski Bogusław Włodarczyk z PSL obiecywał, że powiat poręczy kredyt na remont opatowskiego szpitala? Między innymi na to pytanie szuka odpowiedzi sąd, w procesie dotyczącym oszustw, związanych z inwestycjami w miejscowej lecznicy.

Podczas środowej rozprawy zeznawał znajomy Jana G., prezesa spółki Twoje Zdrowie, dzierżawiącej szpital. Świadek pomagał i doradzał mu w kwestiach związanych z organizacją remontu. Stwierdził, że podczas jednego z pobytów w lecznicy, pojawiła się kwestia poręczenia kredytu przez powiat.

- Jakie były deklaracje starosty? - dopytywał sędzia Robert Dróżdż. - Że będzie poręczenie - odpowiedział świadek. Jak dodał, był świadkiem rozmowy między oskarżonymi mężczyznami, z której wynikało, że jest to warunek konieczny do prowadzenia inwestycji. Ostatecznie nie doszło jednak do poręczenia kredytu.

Przypomnijmy, Prokuratura Okręgowa w Kielcach postawiła byłemu staroście 7 zarzutów. Cztery z nich dotyczą oszustw co do mienia znacznej wartości na szkodę czterech podmiotów wykonujących prace budowlane w szpitalu w latach 2013-2014. Chodzi o kwotę prawie 15 mln zł. Podejrzanym w procesie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Oprócz byłego starosty, na ławie oskarżonych zasiada również Jan G., były prezes spółki „Twoje Zdrowie Lekarze Specjaliści” oraz Joanna Sz., była prezes powiatowej spółki medycznej „Top Medicus”. Proces w tej sprawie toczy się w Sądzie Okręgowym w Kielcach.

Reklama