Remont mostu w Sandomierzu bliżej. Rozpoczynają się procedury

Data publikacji: 19.02.2020 14:34
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
17.02.2018 Sandomierz. Most na Wiśle

17.02.2018 Sandomierz. Most na Wiśle
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Rozpoczęły się konsultacje społeczne, dotyczące remontu starego mostu na Wiśle i budowy ulicy Lwowskiej Bis w Sandomierzu. Ich efektem ma być uzyskanie decyzji środowiskowej, niezbędnej do dalszej realizacji inwestycji.

Jak mówi Iwona Kędzierska, z Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Kielcach, konsultacje mają przede wszystkimi zapoznać mieszkańców z planowaną inwestycją i zgromadzoną do tej pory dokumentacją. Osoby zainteresowane mogą zgłaszać uwagi do 5 marca.

- Wszelkie uwagi można składać pisemnie, ustnie lub za pomocą komunikacji elektronicznej, mailowo bądź przez platformę e-puap - wyjaśnia.

Małgorzata Pawelec, rzecznik świętokrzyskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wyjaśnia, że po zakończeniu konsultacji społecznych przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska możliwe będzie uzyskanie decyzji środowiskowej, która pozwoli na kolejny etap, czyli przebudowę starego mostu.

- W 2018 roku został zatwierdzony program inwestycyjny dla przebudowy drugiego mostu na Wiśle w Sandomierzu, dzięki czemu po uzyskaniu pozytywnej decyzji środowiskowej jego remont będzie możliwy - dodaje.

Małgorzata Pawelec podkreśla, że kolejnym etapem inwestycji jest budowa miejskiego odcinka drogi krajowej nr 77 w Sandomierzu, czyli ulicy Lwowskiej Bis, która ma już niezbędne pozwolenia na budowę.

Nowy most na Wiśle w Sandomierzu został wybudowany w 2011 roku, powstał wówczas projekt przebudowy starego mostu, który ze względu na zły stan techniczny został wyłączony z użytkowania w 2013 roku. Do inwestycji nie doszło, m.in. dlatego, że ta inwestycja nie znalazła się w programie budowy dróg krajowych i autostrad na lata 2014-2023, przygotowanym przez rząd PO-PSL.

Reklama