Materac kołysze do snu, wózek sam hamuje. Trwają targi Kids’ Time

Data publikacji: 19.02.2020 15:22
Autor: Izabela Mortas / Kategoria: Wiadomości z regionu
19.02.2020. Kielce. Targi Kid's Time

19.02.2020. Kielce. Targi Kid's Time
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Wózki, które same hamują, materace kołyszące dziecko do snu, szczoteczki do zębów ze skrobi kukurydzianej, a nawet symulator fotelika samochodowego, w którym dorosły może poczuć się jak dziecko i przeżyć kolizję jego oczami. W Targach Kielce rozpoczęła się wystawa Kids’ Time skierowana do branży dziecięcej.

W targach bierze udział ponad 500 wystawców z 20 krajów. Tegoroczna edycja imprezy jest mocno skoncentrowana na bezpieczeństwie najmłodszych. Wśród nowości znalazły się między innymi elektroniczne wózki, które same hamują.

- To produkty nagrodzone na targach w Kolonii w kategorii najbardziej innowacyjnych - mówi Arkadiusz Łęgowik z firmy Ibebe. - Mama, która zapomni zabezpieczyć wózka, nie musi się martwić, że ten się stoczy. Nasz produkt sam się zatrzymuje, nie trzeba używać do tego rąk - wyjaśnia.

Takie udogodnienie to koszt ponad 2,5 tys. zł. Ceny hitowych i najmodniejszych wózków prezentowanych na targach oscylują w granicach 3 tys. zł. Dominika Jankowska z firmy Dziecko Ekspert prezentuje z kolei materace do łóżeczek dziecięcych z kilkoma funkcjami bujania i możliwością usypiania dzieci, które mają z tym problem.

- Duńczycy pomogli rodzicom, wymyślając taki materac. On nie tylko sam buja maluszka, lecz także dostajemy do niego aplikację i możemy sterować materacem z pozycji własnego łózka, nie dochodząc do dziecka - opisuje.

Koszt takiego produktu to 1,7 tys. zł.

Mnóstwo nowości pojawiło się wśród zabawek. Firmy promują zwłaszcza gry zręcznościowe, a także takie, które pobudzają kreatywność. Można zobaczyć ręcznie malowane lalki, do złudzenia przypominające prawdziwe bobasy oraz ekologiczne klocki w całości zrobione z bioplastiku. Firma Marko prezentuje z kolei nową interaktywną zabawkę - króliczka Toma dla dzieci od 1 roku życia, który będzie miał premierę w maju.

- Jest on kompatybilny z zabawą dziecka i codziennym życiem. Może z maluchem spać, skakać. Reaguje w różny sposób za każdym razem, gdy naciśniemy jego nosek, przypomina o swojej obecności - mówi przedstawicielka firmy.

Na targach nie brakuje też stylowych ubranek dla dzieci. Wiele firm promuje ekologiczne materiały i oryginalne printy. W kolorystyce dominują kolory neutralne, blade róże, musztarda i szarości.

Targi potrwają do piątku, 21 lutego. Wystawa jest skierowana wyłącznie do branży i nie jest dostępna dla zwiedzających.

Tagi do tego wpisu
Reklama