Solec-Zdrój ma nowoczesne centrum kultury

Data publikacji: 19.02.2020 16:01
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
19.02.2020 Solec-Zdrój. Rozbudowany budynek Gminnego Centrum Kultury. Na zdjęciu od lewej: Justyna Błaszczyk - dyrektor Gminnego Centrum Kultury, Adam Pałys - wójt

19.02.2020 Solec-Zdrój. Rozbudowany budynek Gminnego Centrum Kultury. Na zdjęciu od lewej: Justyna Błaszczyk - dyrektor Gminnego Centrum Kultury, Adam Pałys - wójt
Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

Rozbudowany budynek Gminnego Centrum Kultury został oddany do użytku w Solcu–Zdroju. To czterokondygnacyjny, nowoczesny, klimatyzowany budynek o powierzchni ponad 400 metrów kwadratowych. Jest wyposażony w windę, monitoring i ogrzewanie gazowe.

Wójt Adam Pałys opisuje, że na pierwszym piętrze mieszczą się sale: wystawiennicza i konferencyjna, z kolei trzecie piętro wypełniają wyciszone sale prób dla zespołów muzycznych, wyposażone w nowe meble i pianino. Budynek jest w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

- Każdy kto będzie potrzebował zażyć kultury, ale i odpoczynku będzie mógł tu przyjść. Wszystko jest na miejscu. Będą tu organizowane różnego rodzaju wystawy, będzie można kształcić się muzycznie - zaznacza wójt.

Justyna Błaszczyk, dyrektor Gminnego Centrum Kultury zaznacza, że inwestycja była konieczna. Daje możliwość poszerzenia, ale i uatrakcyjnienia oferty kulturalnej.

- To historyczna chwila. To ważne aby taka infrastruktura istniała w miejscowości uzdrowiskowej. Oprócz mieszkańców, funkcjonuje grono kuracjuszy, turystów, którzy potrzebują oferty kulturalnej - dodaje.

Nowy budynek będzie pełnił również funkcję biblioteki, która przez około 10 lat mieściła się w plebanii, a obecnie zajmuje parter odnowionego budynku. Koszt rozbudowy Gminnego Centrum Kultury to prawie 3 mln złotych, z czego dofinansowanie unijne i rządowe stanową ponad 1,5 mln złotych.

Reklama