Zbigniew Koniusz: najważniejsze dla mnie jest bezpieczeństwo obywateli

Data publikacji: 20.02.2020 08:30 / Data aktualizacji: 20.02.2020 08:42
Autor: Marek Orkisz / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zbigniew Koniusz, wojewoda świętokrzyski

Zbigniew Koniusz, wojewoda świętokrzyski
Fot. Robert Felczak / Radio Kielce

Trudne, piękne i pełne wyzwań - tak 100 dni swego urzędu podsumował wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz.

Jak powiedział, w tym czasie najważniejsze dla niego były sprawy bezpieczeństwa obywateli. To procedury wdrażane z związku z koronawirusem, a także zagrożeniem Afrykańskiego Pomoru Świń, którego ogniska znajdują się u granic regionu.

Niezwykle istotne są także wszelkie działania, które poprawiają nasze bezpieczeństwo na drogach i budowa nowych tras. Gość Radia Kielce przypomniał, że z funduszu dróg samorządowych jest do rozdysponowania 145 mln zł, jednak najpilniejszym zadaniem jest budowa miejskiego odcinka trasy S 74. Bez rozwiązania komunikacji wschód-zachód Kielce staną. Musimy jak najszybciej zrealizować ten projekt i będą prosił wszystkie zainteresowane tym instytucje o współpracę.

Jutro lub w poniedziałek służby wojewody zajmą stanowisko w sprawie zróżnicowania opłat za odbiór odpadów w Promniku. O ile uchwała rady miasta w tej sprawie nie budzi wątpliwości to już zarządzenie prezydenta Bogdana Wenty o zróżnicowaniu cen nie jest tak jednoznaczna. Są pewne punkty, które mogą budzić niepokój.

Wyzwaniem na najbliższe dni są także zmiany w sieci szkół. Jak przypomniał Zbigniew Koniusz, część samorządów zamierza ograniczyć funkcjonowanie małych placówek. Te szkoły to często centrum życia lokalnego. Tam gdzie ich dalsze funkcjonowanie jest na granicy opłacalności jest najwięcej emocji. Dlatego wspólnie z kuratorem będziemy podchodzić indywidualnie do każdej sprawy szukając najlepszych rozwiązań.

Reklama