Przybyli ratować. Ranni uciekli

Data publikacji: 20.02.2020 10:05
Autor: Magdalena Galas-Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Masłów. 12.05.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Pogotowie lotnicze przybyło ratować poszkodowanych w wypadku na terenie gminy Stąporków. Po udzieleniu pomocy poszkodowani zbiegli. Policja dotarła jednak do mężczyzn. Okazało się, że jeden z nich był pijany, a drugi miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Jak informuje Marta Przygodzka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Końskich, funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie, że w kompleksie leśnym Kozia Wola mężczyzna przewrócił się na quadzie.

- Na miejsce mógł dotrzeć jedynie śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Kiedy policjanci przybyli na miejsce zdarzenia, zastali ratowników, jednak poszkodowanych już nie było. Policjanci ustalili, że osobami biorącymi udział w zdarzeniu byli 20 i 25-latek z gminy Stąporków - mówi policjantka.

Kiedy policjanci ustalili, gdzie znajdują się mężczyźni okazało się, że 25-latek jest pod wpływem alkoholu. Pobrano mu próbkę krwi, która wykaże stężenie alkoholu we krwi i pomoże ustalić czy był nietrzeźwy podczas zdarzenia w lesie.

Dodatkowo mężczyzna, który podejrzewany jest o prowadzenie quada posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Uczestnicy zdarzenia doznali licznych obrażeń i potłuczeń.

Tagi do tego wpisu
Reklama