PiS zachęca do wspierania Andrzeja Dudy

Data publikacji: 21.02.2020 15:09
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
21.02.2020. Kielce. Inauguracja zbierania podpisów poparcia dla Andrzeja Dudy

21.02.2020. Kielce. Inauguracja zbierania podpisów poparcia dla Andrzeja Dudy
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Świętokrzyscy działacze Prawa i Sprawiedliwości rozpoczęli zbieranie podpisów poparcia dla Andrzeja Dudy przed majowymi wyborami prezydenckimi.

Poseł Krzysztof Lipiec, prezes świętokrzyskich struktur PiS, mówił dziś w Kielcach, że wolontariusze, każdego dnia na placu Artystów będą zachęcać mieszkańców do wsparcia ubiegającego się o reelekcję prezydenta.

- Na dziś w województwie świętokrzyskim zebraliśmy już około 10 tysięcy podpisów. To bardzo dobry wynik na samym starcie kampanii wyborczej. Osoby zbierające podpisy są bardzo życzliwie przyjmowane przez mieszkańców, za co chciałem wszystkim gorąco podziękować - dodaje.

Krzysztof Lipiec stwierdził, że w trakcie kampanii wyborczej odbędzie się wielka batalia o Polskę.

- Prezydent Andrzej Duda jest gwarantem tego, że dobry projekt zmian dla Polski będzie kontynuowany. Sądzę, że mieszkańcy województwa świętokrzyskiego przyczynią się do tego w znaczący sposób - zaznaczył.

Zdaniem wiceminister sportu Anny Krupki, pozytywny odzew przy zbieraniu podpisów poparcia dla Prezydenta Andrzeja Dudy w regionie to efekt ciężkiej i wytężonej pracy lokalnego środowiska Prawa i Sprawiedliwości.

- Teraz przed nami kolejna kampania, w którą musimy się bardzo aktywnie zaangażować. Jak wszystkie poprzednie kampanie także ta będzie oparta na dialogu z Polakami, blisko ludzi, o czym świadczy fakt, że tak jak przed pięcioma laty prezydent Andrzej Duda wyjechał w objazd po Polsce Dudabusem - stwierdziła.

Senator Krzysztof Słoń wyraził nadzieję, że podpisy poparcia składane w trakcie kampanii wyborczej przełożą się na sukces wyborczy 10 maja.

- W dniu wyborów musimy złożyć nasze podpisy poparcia jako krzyżyki przy kandydaturze prezydenta Andrzeja Dudy - zaznaczył.

Zdaniem posła Marka Kwitka, prezydent Andrzej Duda jest jedynym gwarantem podtrzymania dobrego czasu dla Polski. Jak stwierdził parlamentarzysta, już sam początek kampanii wyborczej pokazuje, że będzie to bardzo trudny okres, z uwagi na częste ataki ze strony opozycji.

- Obecnie jedynym programem naszych przeciwników jest ciągłe atakowanie prezydenta Andrzeja Dudy i środowiska Zjednoczonej Prawicy. Ich jedynym celem jest rozbudzanie emocji wśród Polaków - dodaje.

W konferencji wziął udział także wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz, który podkreśla, że inicjatywa zbierania podpisów popierających Andrzeja Dudę zrzesza nie tylko parlamentarzystów i polityków Prawa i Sprawiedliwości, ale także coraz liczniejsze grono osób.

- Bez prezydenta, który rozumie rację stanu Polski i Polaków nie będzie dobrych zmian w naszym kraju o które cały czas się staramy - zaznaczył.

Przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości apelowali do mieszkańców o wsparcie i aktywność w kampanii wyborczej Andrzeja Dudy. Ponadto ugrupowanie planuje powołać Korpus Ochrony Wyborów, który ma czuwać nad prawidłowym przebiegiem głosowania.

W województwie świętokrzyskim ugrupowanie planuje zaangażować do tego przedsięwzięcia około 2,5 tys. osób.

Reklama