W sandomierskim szpitalu leczą bez bólu

Data publikacji: 23.02.2020 09:49
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Zdrowie
23.02.2020. Sandomierz. Szpital Specjalistyczny Ducha Świętego w otrzymał certyfikat  „Szpitala bez bólu”. Na zdjęciu (od lewej): Marek Kos -  dyrektor szpitala i Marcin Piwnik - starosta Marcin Piwnik .Na drugim Beata Wiater wicedyrektor szpitala

23.02.2020. Sandomierz. Szpital Specjalistyczny Ducha Świętego w otrzymał certyfikat  „Szpitala bez bólu”. Na zdjęciu (od lewej): Marek Kos - dyrektor szpitala i Marcin Piwnik - starosta Marcin Piwnik .Na drugim Beata Wiater wicedyrektor szpitala
Fot. Grażyna-Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Szpital Specjalistyczny Ducha Świętego w Sandomierzu otrzymał certyfikat „Szpitala bez bólu”. Jak napisano w uzasadnieniu, jest to potwierdzeniem prowadzenia najwyższych standardów uśmierzania bólu pooperacyjnego.

Certyfikat po raz kolejny dla tej sandomierskiej lecznicy przyznało Polskie Towarzystwo Badania Bólu wraz z kilkoma ogólnopolskimi stowarzyszeniami lekarzy specjalistów. Proces przyznawania tego atestu przebiegał m.in. w ten sposób, że przedstawiciele podmiotów zewnętrznych sprawdzali dokumentację leczenia pacjentów, co wypadło bardzo dobrze.

23.02.2020. Sandomierz. Szpital Specjalistyczny Ducha Świętego w otrzymał certyfikat  „Szpitala bez bólu”. Na zdjęciu: Beata Wiater, wicedyrektor szpitalaFot. Grażyna-Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

- Kryteria są wysokie, tak więc dla nas jest to prestiż, ale przede wszystkim gwarancja dla pacjentów, że w naszym szpitalu mogą czuć się bezpiecznie - powiedziała Beata Wiater, zastępca dyrektora Szpitala Specjalistycznego w Sandomierzu.

Dyrektor placówki Marek Kos przyznaje, że posiadanie certyfikatu zmienia postrzeganie sandomierskiego szpitala i usług medycznych, jakie są tu realizowane.

- My jako personel możemy uważać, że postępujemy świetnie, a jeśli ktoś z zewnątrz to potwierdzi  to zarówno my, jak i pacjenci są pewni, że leczenie i wszystkie procedury w naszym szpitalu odbywają się zgodnie z przyjętymi zasadami i są na wysokim poziomie - dodał dyrektor Marek Kos.

Starosta sandomierski Marcin Piwnik zwrócił uwagę, że oprócz komfortu dla pacjentów ten certyfikat daje także inne możliwości. Szpital może posługiwać się tym atestem w celu promocji swoich usług medycznych, a to z kolei może przynieść dodatkowe pieniądze z Narodowego Funduszu Zdrowia na ich realizację i będzie przyczyniać się do rozwoju szpitala. Podkreślił, że bez oddanej pracy personelu lecznicy nie byłoby tego wyróżnienia.

Certyfikat „Szpital bez bólu” przyznawany jest na 3 lata. Wraz z Polskim Towarzystwem Badania Bólu pod dokumentem podpisało się również Polskie Towarzystwo Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Polskie Towarzystwo Ginekologiczne, Towarzystwo Chirurgów Polskich oraz Polskie Towarzystwo Ortopedyczne  Traumatologiczne.

Reklama