Jak sięgać po unijne pieniądze? Spotkanie dla przedsiębiorców w Kielcach

Data publikacji: 25.02.2020 13:33
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
25.02.2020. Kielce. Szkolenie dla przedstawicieli świata biznesu

25.02.2020. Kielce. Szkolenie dla przedstawicieli świata biznesu
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Świętokrzyscy przedsiębiorcy coraz chętniej sięgają po pieniądze z funduszy unijnych. Do korzystania z nich zachęcali w Kielcach przedstawiciele Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, podczas szkolenia dla przedstawicieli świata biznesu.

Uczestnicy spotkania mogą się dowiedzieć między innymi o tym, jak uzyskać dofinansowania na szkolenia dla pracowników.

Anna Bracik, rzecznik prasowy Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości mówi, że tego typu spotkania pozwalają nie tylko na kompleksowe przedstawienie oferty agencji, ale także popularyzuje sięganie po fundusze europejskie.

- Świętokrzyskie jest aktywne w korzystaniu z tych pieniędzy. Większość z nich jest przeznaczonych na inwestycje w infrastrukturę m.in. drogi i transport. Naszym celem jest zainteresowanie i zachęty przedsiębiorców do większej aktywności w sięganiu po unijne środki - zaznacza.

W spotkaniu wziął udział między innymi Piotr Pietruszka, przedsiębiorca z Kielc, właściciel firmy „Fresh-Biz”, który podkreśla, że tego typu szkolenia są niezwykle pomocne.

- Prowadzę działalność gospodarczą, która zajmuje się dwiema branżami, pierwsza to pozyskiwanie środków pomocowych, natomiast druga to sprzedaż automatów vendingowych, którą udało się rozwinąć dzięki pieniądzom z RPO województwa świętokrzyskiego. Dzięki temu mogliśmy sobie pozwolić na wdrożenie do naszych automatów rozwiązań opartych na nowych technologiach - wyjaśnia.

Zdaniem przedsiębiorcy kwestia pozyskiwania dotacji nie jest łatwa, dlatego warsztaty i szczegółowa pomoc ekspertów  z PARP jest niezwykle przydatna.

Z informacji PARP wynika, że w ciągu ostatnich sześciu lat, do województwa świętokrzyskiego trafiło ponad 669 mln zł na rozwój, z czego ponad 561 mln zł pochodziło z Projektu Operacyjnego Polska Wschodnia.

Reklama