UJK zabezpieczy się przed koronawirusem

Data publikacji: 25.02.2020 14:45
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Kielce. 25.04.2019 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Pojemniki z płynem dezynfekującym zostaną w najbliższym czasie zamontowane we wszystkich budynkach dydaktycznych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego oraz akademikach.

Decyzja o wprowadzeniu tego środka ostrożności władze uczelni podjęły w związku z rozprzestrzenianiem się w Europie koronawirusa - informuje profesor Jacek Semaniak, rektor UJK.

- Żyjemy w świecie medialnym, w globalnej wiosce i każde zdarzenie oraz zagrożenie niezależnie od tego, gdzie powstaje, staje się zdarzeniem na wyciągnięcie ręki. Mamy dużą swobodę przemieszczenia się, podróżowania i w związku z tym odległość nie odgrywa większej roli - mówi profesor Jacek Semianiak.

Jak dodaje profesor Jacek Semianiak, na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego studiuje około 12 tys. studentów, w tym ponad 600 obcokrajowców z 28 krajów.

- Trzecim ogniskiem w skali ogólnoświatowej stała się północna Italia. Podróżujemy, loty nie są odwołane, w związku z tym liczymy się z tym, że trzeba będzie wprowadzić w Polsce i w naszym uniwersytecie pewne środki ostrożności. Stosowane zarządzenie rektora w tej sprawie już zostało przygotowane - dodał Jacek Semaniak.

W ostatnich godzinach przypadki koronawirusa, oprócz Włoch, potwierdzono także w Austrii i Chorwacji.

Ogólna liczba ofiar koronawirusa przekroczyła już 2600.

Tagi do tego wpisu
Reklama