Zamiast szkoły klub seniora

Data publikacji: 25.02.2020 14:49
Autor: Magdalena Galas-Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
25.02.2020 Kamienna Wola. Likwidowana szkoła podstawowa.

25.02.2020 Kamienna Wola. Likwidowana szkoła podstawowa.
Fot. Magdalena Galas-Klusek / Radio Kielce

Seniorzy zajmą miejsce dzieci, w budynku szkoły podstawowej w Kamiennej Woli, w powiecie koneckim. Placówka zostanie zlikwidowana od przyszłego roku szkolnego. Obecnie do szkoły uczęszcza dwadzieścioro dziewięcioro dzieci, od przyszłego roku miałoby tam chodzić zaledwie ośmioro uczniów.

Stanisław Pacocha, wójt gminy informuje, że dzieci będą dowożone do sąsiedniej szkoły w Gowarczowie.

- Mają zagwarantowany dowóz, więc nic nie tracą. W Kamiennej Woli łączono klasy, aby zajęcia mogły być prowadzone, więc edukacja nie odbywała się tak jak powinna. Zlikwidowanie tej szkoły jest racjonalne - twierdzi wójt Gowarczowa.

Władze gminy chcą wykorzystać zadbany budynek i w miejsce szkoły utworzyć klub seniora. Tomasz Młynarczyk, radny z Kamiennej Woli podkreśla, że istnieje potrzeba stworzenia miejsca aktywności dla starszych osób.

25.02.2020 Kamienna Wola. Likwidowana szkoła podstawowa.Fot. Magdalena Galas-Klusek / Radio Kielce

- Społeczeństwo nam się starzeje, a nie ma alternatywy dla seniorów na obszarach wiejskich. Rozmawiamy z przedstawicielami innych gmin, wiemy że bardzo dobrze działają i sprawdzają się takie inicjatywy jak Senior Plus i podobne - mówi radny.

Szkoła w Kamiennej Woli została wybudowana w latach 70. XX wieku, ale gruntowny remont wykonano niecałe 10 lat temu. Nauczyciele nie stracą pracy, zostaną przeniesieni do szkoły gminnej w Gowarczowie.

Reklama