Wszystko o nowatorskich sposobach pozyskiwania energii. Rozpoczęły się Targi Enex

Data publikacji: 26.02.2020 07:20 / Data aktualizacji: 26.02.2020 13:03
Autor: Michał Kita , Izabela Mortas / Kategoria: Wiadomości z regionu
26.02.2020. Kielce. Targi ENEX Nowa Energia/ Ekotech

26.02.2020. Kielce. Targi ENEX Nowa Energia/ Ekotech
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Dziś w Targach Kielce rozpoczęła się największa impreza branży energetycznej - Targi Enex. W kieleckim ośrodku wystawienniczym pojawiili się przedstawiciele 115 firm z 8 krajów, którzy zaprezentowali nowatorskie sposoby pozyskiwania energii.

26.02.2020. Kielce. Targi Enex i EkotechFot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Targi są przeznaczone dla tych, którzy pragną nawiązać współpracę z partnerami z gałęzi energetyki oraz odnawialnych źródeł energii. Gośćmi wydarzenia są przedstawiciele zakładów energetycznych, producenci sprzętu i urządzeń dystrybuujących energię, specjaliści i naukowcy z uczelni technicznych. Wśród zwiedzających nie brakuje również przedstawicieli urzędów miast i gmin, którzy decydują o wydatkach na zakup prądu.

Targi energetyczne to także wiele konferencji, warsztatów i szkoleń. Jedną z nich zorganizował Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.

- Największym wyzwaniem jest dziś jakość powietrza i temu poświęciliśmy naszą konferencję -   mówi Ryszard Gliwiński, prezes WFOŚiGW. Zaznacza, że konferencja odbędzie się pod patronatem ministra klimatu.

- Odbędyły się bardzo ciekawe prelekcje. Goście dowiedzieli się między innymi, jak pozyskać rządowe wsparcie finansowe na wdrażanie proekologicznych rozwiązań. To także okazja do zapoznania się z rozwiązaniami, dzięki którym możemy oddychać czystym powietrzem, w tym fotowoltaiką czy pompami ciepła - mówi.  

Tematy poruszane w trakcie paneli dyskusyjnych i konferencji dotyczyły także optymalizacji kosztów rachunków domowych i firmowych. Targi potrwają do czwartku, 27 lutego.

26.02.2020. Kielce. Targi Enex i EkotechFot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Reklama