Niepełnosprawni pojadą za darmo

Data publikacji: 26.02.2020 10:56
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
26.02.2020. Starachowice. Samochód do transportu osób niepełnosprawnych

26.02.2020. Starachowice. Samochód do transportu osób niepełnosprawnych
Fot. starostwo powiatowe w Starachowicach

Osoby niepełnosprawne z powiatu starachowickiego będą mogły skorzystać z bezpłatnego transportu do instytucji i ośrodków zdrowia specjalnie przystosowanym samochodem. Usługa będzie realizowana w ramach unijnego projektu podnoszącego jakość usług dla rodzin.

26.02.2020. Starachowice. Samochód do transportu osób niepełnosprawnychFot. starostwo powiatowe w Starachowicach

Michał Stępień, koordynator projektu wyjaśnia, że z pomocy mogą skorzystać osoby ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności, mieszkające w powiecie starachowickim. Usługa jest świadczona tylko w granicach powiatu. Skorzystać można z niej od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 11.00, a w szczególnie uzasadnionych przypadkach również później.

Samochód ma specjalny podnośnik do ulokowania wózka. Kierowca pomoże w dostaniu się do pojazdu i wyjściu z niego, ale sprawę w instytucji należy załatwić samodzielnie lub z opiekunem. Aby skorzystać z usługi należy z kompletem dokumentów zgłosić się do PCPR. Pomoc w transporcie będzie świadczona do 2025 roku.

- Bezpłatny transport to część dużego projektu - informuje dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Wiesław Daszkowski. Z tych samych pieniędzy zostało uruchomione mieszkanie wspomagane dla wychowanek pieczy zastępczej. Osoby prowadzące rodziny zastępcze mają możliwość udziału w szkoleniach. Jest też opieka psychologa dla rodzin zastępczych i rodzin z problemami wychowawczymi.

Projekt „Usługi społeczne dla rodziny” realizowany jest z dofinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego.

26.02.2020. Starachowice. Samochód do transportu osób niepełnosprawnychFot. starostwo powiatowe w Starachowicach

Reklama