Profesjonalne studia telewizyjne i radiowe już w zasięgu studentów UJK

Data publikacji: 26.02.2020 17:21
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
26.02.2020 Kielce. Centrum Mediów UJK. Studio telewizyjne dla studentów dziennikarstwa. Rektor UJK prof. Jacek Semaniak

26.02.2020 Kielce. Centrum Mediów UJK. Studio telewizyjne dla studentów dziennikarstwa. Rektor UJK prof. Jacek Semaniak
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Profesjonalne studio telewizyjne już działa w Uniwersytecie Jana Kochanowskiego. Będą się w nim szkolili studenci dziennikarstwa i komunikacji społecznej. W uczelni działa także studio radiowe.

Profesor Jacek Semaniak, rektor UJK tłumaczy, że studio telewizyjne jest częścią Uniwersyteckiego Centrum Mediów. Rektor podkreśla, że nawet bez korzystania z takiego praktycznego narzędzia, absolwenci UJK robią karierę w mediach.

- Pan Karol Gnat, który był przewodniczącym Rady Uczelnianej Samorządu Studentów, jest w tej chwili jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy telewizji publicznej. I mam nadzieję, że w tym kierunku pójdą też inni - mówi profesor Jacek Semaniak.

Jak dodaje rektor, w przyszłości studio będzie wykorzystywane też do nagrywania materiałów promocyjnych uczelni, a także instytucji i samorządów, które będą tym zainteresowane.

Doktor Tomasz Chrząstek, prodziekan do spraw kształcenia Wydziału Humanistycznego informuje, że studio telewizyjne wyposażone jest w cztery profesjonalne kamery pracujące w standardzie 4k. Dwie kamery są stacjonarne, sterowane z reżyserki, natomiast dwie kolejne to typowe kamery reporterskie, które można ze sobą zabrać na wyjazd. 

Studio wyposażone jest w prompter oraz green boxa, dzięki któremu można dowolnie zmieniać tła za osobami prowadzącymi program.

Z nowego studia zadowoleni są studenci. Damian Ołownia, który jest dziennikarzem studenckiego Radia Fraszka, nie ukrywa, że studio telewizyjne przyda się też radiowcom.

- Cieszymy się bardzo, bo można będzie prowadzić jakieś rozmowy na żywo z użyciem wideo. W planach jest stworzenie uczelnianej telewizji internetowej. Nie do końca jeszcze wiemy, w jakiej ona będzie formie, bo jest to trudniejsze do zrobienia niż radio. Na razie nie jesteśmy w stanie prowadzić telewizji 24 godziny na dobę - tłumaczy Damian Ołownia.

W UJK na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna kształci się w sumie ponad 250 studentów.

Tagi do tego wpisu
Reklama