Kolejna osoba z podejrzeniem koronawirusa w kieleckim szpitalu

Data publikacji: 27.02.2020 08:17
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
26.02.2020. Kielce.  Zakaz odwiedzin w Klinice Chorób Zakaźnych

26.02.2020. Kielce. Zakaz odwiedzin w Klinice Chorób Zakaźnych
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Kolejna osoba z podejrzeniem zarażeniem koronawirusem trafiła do Kliniki Chorób Zakaźnych w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach. To mężczyzna, który w ostatnim czasie przebywał w zagrożonych tym wirusem terenach.

Pacjent, podobnie jak pozostałe hospitalizowane osoby miał wysoką temperaturę, uskarżał się również na duszności. Od mężczyzny zostały pobrane już próbki do badań i wysłane do Państwowego Zakładu Higieny w Warszawie. Na wyniki trzeba będzie poczekać kilkadziesiąt godzin.

W Polsce są tylko dwie placówki, w których badane są takie próbki, stąd długi czas oczekiwania na wyniki. Aby to zmienić w Kielcach zostanie utworzone specjalistyczne laboratorium - poinformował Zbigniew Koniusz, wojewoda świętokrzyski.

- Aparaturę już mamy. Złożyliśmy także zamówienie na testy i oczekujemy na nie. Firma, która produkuje takie testy zobowiązała się, że dostarczy je w jak najkrótszym czasie, maksymalnie do trzech tygodni - powiedział wojewoda Koniusz.

Jak informowaliśmy, u dwóch osób które w ostatnich dniach trafiły do świętokrzyskich szpitale lekarze wykluczyli zakażenie koronawirusem. U tych pacjentów potwierdzono wirusa grypy.

Reklama