Wąchock na próbę w powszechnym spisie

Data publikacji: 27.02.2020 12:27
Autor: Ewa Okońska / Kategoria: Wiadomości z regionu
27.02.2020. Kielce. Dr hab. Agnieszka Piotrowska – Piątek, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Statystycznego w Kielcach

27.02.2020. Kielce. Dr hab. Agnieszka Piotrowska – Piątek, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Statystycznego w Kielcach
Fot. Kamil Król / Radio Kielce

Jesienią w Polsce, podobnie jak w pozostałych państwach Unii Europejskiej przeprowadzony zostanie Powszechny Spis Rolny. W przyszłym roku natomiast, Główny Urząd Statystyczny planuje Spis Powszechny. Próbny odbędzie się w kwietniu tego roku w Wąchocku.

W związku z Powszechnym Spisem Rolnym, w wielu gminach regionu świętokrzyskiego odbywają się spotkania przedstawicieli Urzędu Statystycznego z rolnikami.

- Mają one charakter informacyjny. Zapoznajemy rolników z celem spisu, jego zasadami i pytaniami po to, aby jesienią można było sprawnie przeprowadzić to trzymiesięczne przedsięwzięcie - mówi Agnieszka Piotrowska-Piątek, dyrektor urzędu w Kielcach.

Z kolei próbny spis powszechny zostanie przeprowadzony już 1 kwietnia tego roku w Wąchocku. Odbędzie się on w 16 gminach, po jednej z każdego województwa i sprawdzi przygotowanie zarówno techniczne, informatyczne, jak również metodologiczne do przyszłorocznego spisu.
Gmina Wąchock wybrana została ze względu na pewne cechy społeczne i demograficzne, charakterystyczne dla struktury województwa świętokrzyskiego.

- Fakt, że próbny spis rozpocznie się 1 kwietnia w Wąchocku to żaden dowcip - zapewnia dyrektor Agnieszka Piotrowska-Piątek.

Informacje o Powszechnym Spisie Rolnym będzie można zdobyć na rozpoczynających się 13 marca w Kielcach Międzynarodowych Targach Techniki Rolniczej AGROTECH. Również Radio Kielce począwszy od marca rozpocznie emisję specjalnego programu Vademecum Spisu Rolnego.

Reklama