Koronawirus paraliżuje rynek turystyczny

Data publikacji: 27.02.2020 13:45
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Mediolan

Mediolan
Fot. Robert Felczak / Radio Kielce

Coraz więcej osób, w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, rezygnuje z wcześniej zaplanowanych zagranicznych wyjazdów. W niektórych kieleckich biurach podróży nawet połowa wcześniej zaplanowanych wyjazdów nie dochodzi do skutku z powodu rezygnacji klientów.

Alicja Redlich-Michalska z Biura Podróży Abex przyznaje, że w ostatnich dniach klienci najczęściej rezygnują z wyjazdów do Włoch.

- W ostatnim czasie bardzo zmniejszyła się liczba wyjazdów do Włoch, bo nie ma na nie chętnych.  Ofert sprzedajemy naprawdę niewiele. Nasi klienci obawiają się koronawirusa i nie chcą ryzykować, więc rezygnują z wyjazdów turystycznych. Najczęściej rezygnacja w ostatniej chwili z wycieczki wiąże się z utratą pieniędzy.   

Mariusz Burchart, zastępca świętokrzyskiego wojewódzkiego inspektora Inspekcji Handlowej  przypomina że można się zabezpieczyć przed utratą pieniędzy, ale wymaga to podpisania odrębnej, dodatkowo płatnej umowy.  

- Regulaminy tych rezygnacji są bardzo różne. Najczęściej mówią o tym, że odzyskamy wszystkie koszty podróży i wypoczynku, ale tylko w przypadku rezygnacji z powodu hospitalizacji - wyjaśnia Mariusz Burchart.

Dotychczas w województwie świętokrzyskim nie odnotowano przypadku zarażenia koronawirusem.

Reklama