Powiat pokryje stratę szpitala

Data publikacji: 27.02.2020 14:39
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
27.02.2020 Sandomierz. Sesja rady powiatu. Od lewej: Zdzisław Nasternak - wiceprzewodniczący Rady Powiatu, Marcin Piwnik - starosta sandomierski

27.02.2020 Sandomierz. Sesja rady powiatu. Od lewej: Zdzisław Nasternak - wiceprzewodniczący Rady Powiatu, Marcin Piwnik - starosta sandomierski
Fot. Grażyna Szlęzak-Wócik /

Powiat sandomierski pokryje stratę miejscowego szpitala z 2018 roku. Pochłonie to 830 tys. zł z budżetu. Zgodnie z ustawą, organ prowadzący ma obowiązek przekazać pieniądze na pokrycie strat do końca marca. Uchwałę w tej sprawie podjęli radni na dzisiejszej sesji.

 - Mamy w budżecie pieniądze na ten cel i przekazujemy je, mimo że wyrok Trybunału Konstytucyjnego z listopada ubiegłego roku mówi o tym, że nie można przenosić na samorząd odpowiedzialności za zadłużenie szpitala - twierdzi starosta sandomierski Marcin Piwnik.

27.02.2020 Sandomierz. Sesja rady powiatu. Od lewej: Witold Stefaniak - wiceprzewodniczący Rady Powiatu, Tomasz Huk - przewodniczący Rady Powiatu, Zdzisław Nasternak - wiceprzewodniczący Rady Powiatu.Fot. Grażyna Szlęzak-Wócik /

Nie chciał wypowiadać się na temat wygenerowania przez lecznicę straty w 2018 roku. Jego zdaniem nie ma potrzeby wracać do tego tematu, ponieważ lecznica ma nowy zarząd, a wyniki finansowe są pozytywne. Za 2019 rok szpital ma nad wykonania na 1.640 tys. zł.

- Z informacji przekazanych władzom powiatu od rewidenta wynika, że samorząd nie będzie musiał dokładać pieniędzy z tytułu strat w przyszłym roku - dodał Marcin Piwnik.

Podczas sesji starosta informował, że Szpital Specjalistyczny Ducha Świętego w Sandomierzu jest przygotowany na ewentualne wystąpienie koronawirusa. Personel Szpitalnego Oddziału Ratunkowego wyposażony jest w odzież ochronną i maski, przygotowana jest również izolatka.

27.02.2020 Sandomierz. Sesja rady powiatuFot. Grażyna Szlęzak-Wócik /

Reklama