Koronawirus. MEN wydał zalecenia profilaktyczne dla szkół

Data publikacji: 27.02.2020 15:55
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Kazimierz Mądzik - świętokrzyski kurator oświaty

Kazimierz Mądzik - świętokrzyski kurator oświaty
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Wywieszenie instrukcji o myciu rąk, pogadanki z uczniami na temat zasad higieny, apel o nieprzychodzenie przeziębionych uczniów do szkoły oraz rezygnacja z wyjazdów do krajów, gdzie są przypadki zachorowań spowodowanych koronawirusem, między innymi takie zalecenia przygotowało Ministerstwo Edukacji Narodowej dla szkół.

Dziś w Warszawie odbyło się spotkanie z kuratorami oświaty z całej Polski. Uczestniczący w nim Kazimierz Mądzik, kierujący świętokrzyskim kuratorium podkreśla, że nie ma powodu do paniki, w naszym kraju koronawirusa na razie nie stwierdzono. Kurator mówi, że zalecenia MEN są łatwe do wprowadzenia w szkołach.

- Zalecenie, które od ręki należałoby zastosować, to odwołanie wyjazdów do krajów, gdzie zanotowano przypadki zarażenia koronawirusem. To przede wszystkim Włochy. Wiele szkół zawodowych wysyła tam swoich uczniów na staże i praktyki - twierdzi Kazimierz Mądzik.

Zalecenia MEN wprowadza Władysław Zaucha, dyrektor Zespołu Szkół Elektrycznych w Kielcach. Jak przyznaje, jeden z jego uczniów podczas ferii odwiedził Włochy, ale chodzi do szkoły i jest zdrowy. Jak dodaje dyrektor „Elektryka”, szkoła ma zaplanowany wyjazd uczniów i nauczycieli za granicę, ale nie będzie go odwoływała.

- Wylatujemy do Portugalii. To nie jest kraj, w którym są zachorowania z powodu koronawirusa, ale oczywiście wszystkie środki ostrożności, które zaleca Ministerstwo Zdrowia będą przestrzegane. Odbyła się Rada Pedagogiczna, podczas której wychowawcy dostali informację o zaleceniach Ministerstwa Edukacji Narodowej i przekażą je dalej uczniom - zapowiada Władysław Zaucha.

W piątek dyrektorzy szkół z naszego regionu spotkają się w Kazimierzem Mądzikiem. Kurator będzie przybliżał zalecenia resortu edukacji.

Reklama