Sielczanie nie odpuszczają. Kolejny protest przeciwko biogazowni

Data publikacji: 27.02.2020 17:54
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
27.02.2020 Sielec Biskupi. Protest przeciwko planom budowy biogazowni

27.02.2020 Sielec Biskupi. Protest przeciwko planom budowy biogazowni
Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

Mieszkańcy Sielca Biskupiego w gminie Skalbmierz po raz kolejny wyszli na ulicę, by zaprotestować przeciwko budowie biogazowni w ich miejscowości. Demonstranci przez godzinę blokowali drogę wojewódzką nr 768 w Sielcu Biskupim.

Po trasie tradycyjnie poruszały się ciągniki, które znacznie spowalniały ruch pojazdów na odcinku Topola - Skalbmierz.

Mirosław Płatek przypomina, że Polska Grupa Biogazowa odwołała się do SKO i teraz od strony formalnej sprawę zbada właśnie Samorządowe Kolegium Odwoławcze. Organ ma na to trzy miesiące. Podkreśla, że choć mieszkańcy mają już dość niepewnej sytuacji, nie poddają się.

- Będziemy protestować. Nie popuścimy i nie wpuścimy inwestora. Nie ma takiej opcji. Ma się stąd wynosić. Każda inwestycja, która wiąże się z nieczystościami powoduje, że okoliczni mieszkańcy cierpią - dodaje. 

Wioletta Wilk z Sielca Biskupiego twierdzi, że na ten moment mieszkańcy nie mają żadnych informacji, co dalej będzie w sprawie budowy biogazowni.

- Mimo tego będziemy protestowali do oporu. Dopóki nie dostaniemy na papierku, czarno na białym, że inwestor całkowicie się wycofa z naszych terenów. Nie pozwolimy na inwestycję w tym miejscu - zaznacza.

Przypomnijmy, mieszkańcy podtrzymują zdanie, że budowa elektrociepłowni wiąże się z nieprzyjemnym zapachem i wzmożonym ruchem samochodów. Podkreślają, że nie są przeciwni odnawialnym źródłom energii. Powodem ich protestów jest niefortunna lokalizacja zakładu.

Reklama