MPK dezynfekuje autobusy. To element walki z koronawirusem

Data publikacji: 28.02.2020 11:32
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Patryk Cudzik / Radio Kielce

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Kielcach profilaktycznie zabezpiecza pasażerów przed koronawirusem. Od dziś, autobusy którymi podróżują mieszkańcy będą dodatkowo dezynfekowane.

Jak mówi Elżbieta Śreniawska, prezes MPK, akcja nie ma na celu wywołania paniki wśród pasażerów, a jest działaniem prewencyjnym, które może zapobiec ewentualnemu rozprzestrzenianiu się wirusa.

- Od dziś pracownicy stacji obsługi, a także myjni zostali wyposażeni w dodatkowe środki dezynfekujące. Zwracamy szczególną uwagę na miejsca, z których najczęściej korzystają pasażerowie, to m.in. poręcze, uchwyty w pobliżu kasowników. Wszystkie te miejsca będą przechodziły dodatkowy proces dezynfekcji, aby mieć pewność, że autobusy są całkowicie bezpieczne - dodaje.

Elżbieta Śreniawska zaznacza, że procedury obejmą wszystkie autobusy, poruszające się na kieleckich ulicach. - Najważniejsza jest prewencja. Dlatego czując odpowiedzialność za pojazdy, którymi wozimy pasażerów zdecydowaliśmy się na podjęcie takich działań - stwierdziła prezes MPK.

Reklama