Pracownicy chcą mieć wpływ na działalność muzeum

Data publikacji: 28.02.2020 15:08
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Pracownicy Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach założyli związek zawodowy w swojej placówce. Jego celem będzie m.in. pilnowanie przestrzegania praw pracowniczych.

Kamil Bukowski, sekretarz „Solidarności” w muzeum podkreśla, że pomysł utworzenia struktur związku zrodził się już kilka miesięcy temu. Ostateczna decyzja zapadła po zmianie dyrektora instytucji.

- Chcemy mieć organ, który będzie reprezentował pracowników na różnych polach. Dlatego też na kanwie ostatnich wydarzeń postanowiliśmy zrealizować ten plan, powołując 26 lutego Związek Zawodowy Solidarność Pracowników Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach - dodaje.

Kamil Bukowski zaznacza, że głównym celem powołania związku jest dbałość o dobre funkcjonowanie instytucji oraz jej filii, czyli Muzeum Lauresna Hammonda oraz Apteki Wyobraźni.

- Chcemy przede wszystkim rozmawiać z pracownikami o tym, czego potrzebują, co im doskwiera i jakiej pomocy oczekują. Nie ukrywamy, że chcemy być także obecni w procesie wyboru nowego dyrektora placówki, ponieważ obecność w komisji konkursowej przedstawiciela związków jest zagwarantowana ustawowo - stwierdził. Deklaracje przystąpienia do związków wyraziło już kilku pracowników muzeum.

Do drugiego konkursu na dyrektora Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach zgłosiło się dwóch kandydatów. Jednym z nich jest Maciej Obara, który kierował placówką przez ostanie osiem lat. Władze Kielc nie podały jeszcze terminu przesłuchań konkursowych.

Reklama