Bieg Tropem Wilczym już w tę niedzielę

Data publikacji: 28.02.2020 18:41
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
28.02.2020 Ostrowiec. Konferencja przed Biegiem Tropem Wilczym. Na zdjęciu (od lewej): Dariusz Kaszuba - Jednostka Strzelecka Strzelec 2013 i senator Jarosław Rusiecki

28.02.2020 Ostrowiec. Konferencja przed Biegiem Tropem Wilczym. Na zdjęciu (od lewej): Dariusz Kaszuba - Jednostka Strzelecka Strzelec 2013 i senator Jarosław Rusiecki
Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Pakiety dla uczestników Biegu Tropem Wilczym dotarły już do Ostrowca Świętokrzyskiego. Senator Jarosław Rusiecki oraz Dariusz Kaszuba ze Związku Strzeleckiego „Strzelec” Jednostki Strzeleckiej 2013 zaprezentowali, co znajduje się w tegorocznym pakiecie startowym.

Biegowi towarzyszyć będą atrakcje przygotowane przez wojskowych partnerów - Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach, 10. Świętokrzyską Brygadę Obrony Terytorialnej, 3. Batalion Radiotechniczny z Sandomierza, Kompanię Ruchu z Niska i przedstawicieli administracji wojskowej z WSW i WKU z Kielc i Sandomierza. Senator przypomina, że Bieg Tropem Wilczym odbędzie się w najbliższą niedzielę.

- Będą pokazy dynamiczne i statyczne, wszystko w otoczeniu pięknego lasu. Najszczytniejszy jest cel, bo będziemy czcić pamięć żołnierzy wyklętych, w szczególności naszego patrona - Witolda Pileckiego - mówi Jarosław Rusiecki.

Jak informuje Dariusz Kaszuba, każdy z biegaczy otrzyma pakiet z gadżetami, numerem startowym i zwrotnym chipem, który będzie mierzył precyzyjnie czas każdego zawodnika. Otrzyma też koszulkę z wizerunkiem patrona biegu - rotmistrza Witolda Pileckiego.

- Będzie breloczek biegacza ufundowany przez Nadleśnictwo Ostrowiec Świętokrzyski i opaska z motywem biegu. Jest też ciekawy komiks o przygodach Antka Srebrnego, wydany przez IPN. To numer ósmy, w którym pojawiają się postaci takie, jak major Szendzielarz „Łupaszka” oraz Danuta Siedzikówna „Inka” - informuje Dariusz Kaszuba.

Jak mówią organizatorzy, zostały jeszcze wolne miejsca. Zaplanowano dwa biegi - jeden na symboliczne 1963 metry, drugi na 10 kilometrów oraz marsz nordic walking na 5 kilometrów. Pierwszy bieg rozpocznie się o godzinie 11.00. Wydarzenie odbędzie się na terenie leśniczówki Zwierzyniec na Gutwinie.

Reklama