Znamy wyniki badań. To nie koronawirus

Data publikacji: 29.02.2020 09:22 / Data aktualizacji: 29.02.2020 17:36
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
26.02.2020. Kielce.  Zakaz odwiedzin w Klinice Chorób Zakaźnych

26.02.2020. Kielce. Zakaz odwiedzin w Klinice Chorób Zakaźnych
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Państwowy Zakład Higieny w Warszawie zbadał kolejne dwie próbki pobrane od pacjentów, którzy zostali przyjęci do Kliniki Chorób Zakaźnych Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach z podejrzeniem koronawirusa.

Anna Mazur-Kałuża, rzecznik szpitala na Czarnowie informuje, że laboranci ze stolicy wykluczyli zakażenie koronawirusem u tych pacjentów. Koronawirusa nie stwierdzono także u pacjentki,  która jest hospitalizowana na oddziale zakaźnym w szpitalu w Starachowicach.

Jak informowaliśmy, Państwowy Zakład Higieny w Warszawie wykluczył również obecność wirusa u dwóch pacjentów, którzy do szpitala w Kielcach trafili na początku tygodnia.

W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach przebywa nadal dwóch pacjentów z podejrzeniem zarażenia wirusem. Na ich wyniki trzeba będzie jeszcze poczekać.

Z kolei wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz wydał decyzję o podwyższeniu gotowości szpitali, która obowiązuje od dziś. To efekt wczorajszej odprawy wojewodów z udziałem premiera. Podwyższenie gotowości szpitali może oznaczać zwiększenie bazy łóżek zakaźnych, zwiększenie obsady personelu, a w razie konieczności - przekształcenie innego oddziału w oddział zakaźny.

Reklama