Wstępna diagnoza: pacjentka ze szpitala w Busku nie jest zarażona koronawirusem

Data publikacji: 29.02.2020 12:21
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Szpital Powiatowy w Busku

Szpital Powiatowy w Busku
Fot. Szpital Powiatowy w Busku

Lekarze z Buska-Zdroju wstępnie wykluczyli możliwość zarażenia koronawirusem u kobiety, która do lecznicy trafiła w czwartek wieczorem. Jak informuje Grzegorz Lasak, dyrektor buskiego szpitala, ze względu na to, że pacjentka cierpi na mocną infekcję dróg oddechowych, lekarze wysłali próbki badań do Państwowego Zakładu Higieny w Warszawie.

Do buskiego szpitala dziś przed południem zgłosiło się młode małżeństwo z objawami mogącymi sugerować zarażenie. W ostatnim czasie przebywali we Włoszech. Także od tych osób pobrano próbki do badań i wysłano do laboratorium do Warszawy.

Jak informowaliśmy, Państwowy Zakład Higieny w Warszawie wykluczył już obecność wirusa u dwóch pacjentów, którzy do szpitala w Kielcach trafili na początku tygodnia.

Natomiast w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach przebywają nadal dwie osoby z podejrzeniem zarażenia wirusem. Na ich wyniki trzeba będzie jeszcze poczekać, podobnie jak w przypadku pacjentki, która jest hospitalizowana na oddziale zakaźnym w Szpitalu Powiatowym w Starachowicach.

Reklama