Ostatnie pożegnanie Józefa Sobury

Data publikacji: 29.02.2020 14:49
Autor: Maciej Makuła / Kategoria: Sport
29.02.2020 Kielce. Pogrzeb Józefa Sobury

29.02.2020 Kielce. Pogrzeb Józefa Sobury
Fot. Maciej Makuła / Radio Kielce

Rodzina, przyjaciele oraz ludzie związani z kolarstwem pożegnali dzisiaj w kościele parafialnym świętego Wojciecha w Kielcach Józefa Soburę, znanego w regionie działacza, zawodnika, sędziego i organizatora wielu ogólnopolskich imprez kolarskich.

- „Ziutek” to człowiek, który całe swoje życie poświęcił dla kolarstwa – powiedział trener Cyclo Korony Kielce Ryszard Kwaśniewski. - Najpierw jako zawodnik reprezentował nasz region, później jako sędzia i działacz zorganizował wiele wyścigów znanych w całym kraju – dodał Ryszard Kwaśniewski.

- Był legendą naszego, świętokrzyskiego kolarstwa. W zasadzie on to trzymał na najwyższym poziomie jako sędzia i organizator. To dla naszego środowiska ogromna strata – powiedział były reprezentant Polski, a obecnie prezes kieleckiego klubu Kazimierz Stafiej.

- Wspaniały kolega, życzliwy na każdym kroku. W latach 60. razem się ścigaliśmy, później organizowaliśmy wyścigi mastersów. Świętokrzyskie kolarstwo straciło wielkiego pasjonata dyscypliny – powiedział Czesław Gardian z Ostrowca.

29.02.2020 Kielce. Pogrzeb Józefa SoburyFot. Maciej Makuła / Radio Kielce

Józef Sobura był wiceprezesem Kieleckiego Towarzystwa Cyklistów, jednego z najstarszych działających w Polsce stowarzyszeń kolarskich. Od wielu lat był również aktywnym Komisarzem Polskiego Związku Kolarskiego, Sędzią Honorowym Polskiego Związku Kolarskiego oraz Przewodniczącym Kolegium Sędziów Świętokrzyskiego Związku Kolarskiego. Dzięki jego ogromnemu zaangażowaniu udało się wychować wiele pokoleń sędziów i komisarzy Polskiego Związku Kolarskiego.

Józef Sobura zmarł w czwartek 27 lutego w wieku 79 lat.

Podobne wiadomości
Reklama