Krzysztof Bosak zabiega o głosy mieszkańców powiatu ostrowieckiego

Data publikacji: 01.03.2020 20:04
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
01.03.2020. Ostrowiec Św. Krzysztof Bosak podczas spotkania z mediami i mieszkańcami

01.03.2020. Ostrowiec Św. Krzysztof Bosak podczas spotkania z mediami i mieszkańcami
Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Kandydat na prezydenta RP poseł Konfederacji Krzysztof Bosak, w ramach kampanii wyborczej w niedzielę przyjechał do Ostrowca Św.

Podczas briefingu prasowego tuż przed spotkaniem z mieszkańcami skrytykował lewicę za negatywne odnoszenie się do żołnierzy wyklętych i zarzucił kontynuowanie komunistycznych tradycji. Skrytykował także urzędującego prezydenta Andrzeja Dudę.

Zdaniem Krzysztofa Bosaka jego kandydatura jest rozczarowująca dla wyborców prawicowych i konserwatywnych.

– Ja również należę do tej grupy, 5 lat temu głosowałem w drugiej turze na Andrzeja Dudę. Odbieram te lata prezydentury niestety z jednej strony jako posłuszeństwo rządowi, z drugiej to prezydentura szukająca poklasku w centrum, a nawet po lewej stronie i za granicą – mówi Krzysztof Bosak.

Spotkanie z mieszkańcami Ostrowca dotyczyło głównie pomysłów na Polskę, Krzysztof Bosak wyjaśniał czym różni się od pozostałych kandydatów.

– Akcentujemy idee wolności gospodarczej, ochrony interesu narodowego, obrony wartości tradycyjnych i konserwatywnych, otwartego sprzeciwu wobec pomysłów nowej lewicy, wobec federalizmu europejskiego, wobec narzucania nam różnych rzeczy z zagranicy, np. roszczenia środowisk żydowskich ze Stanów Zjednoczonych – wymienia Krzysztof Bosak.

Poseł Konfederacji zapowiedział także kolejne kroki w kampanii. W środę ma się pojawić hasło wyborcze, 14 marca odbędzie się konwencja.

Krzysztof Bosak spędził cały dzień w Ostrowcu Świętokrzyskim. Przed południem wziął udział w Biegu Tropem Wilczym, w biegu honorowym na dystansie 1963 metrów. Złożył także kwiaty przed pomnikiem żołnierzy Armii Krajowej.

Reklama