W Starachowicach nie dla wszystkich biegaczy starczyło pakietów startowych

Data publikacji: 01.03.2020 21:07
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
01.03.2020. Starachowice. Bieg Tropem Wilczym

01.03.2020. Starachowice. Bieg Tropem Wilczym
Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Starachowicach w tym roku miał wielowymiarowy charakter. W czwartek, 27 lutego, odbyła się sesja naukowa poświęcona żołnierzom podziemia antykomunistycznego, a później złożono kwiaty przed tablicą w Panteonie Wielkich Polaków przy kościele Wszystkich Świętych.

Dziś, 1 marca, w kościele Świętej Trójcy odprawiona została msza święta w intencji Ojczyzny i jej obrońców. Uczestniczyli w niej kombatanci, służby mundurowe, poczty sztandarowe szkół i organizacji. Harcerki z 13 Drużyny Harcerskiej im. Tadeusza Zawadzkiego ps. "Zośki" mówiły, że powaga święta wymaga od nich obecności na obchodach.

Renata Krawiec, opiekująca się drużyną, przyznała, że być może najmłodsze dzieci nie rozumieją wszystkich treści wiążących się z pamięcią o żołnierzach niezłomnych, ale samo uczestniczenie w wydarzeniach buduje w nich ducha patriotyzmu.

Kolejna formą upamiętnienia bohaterów był Bieg Tropem Wilczym, organizowany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji i Stowarzyszenie Zabiegane Starachowice. Jak poinformował jego prezes Ireneusz Gwóźdź na starcie stanęło ponad 300 osób, a zainteresowanie było bardzo duże. Nie wszyscy więc dostali pakiety startowe. Bieg Tropem Wilczym w Starachowicach rozpoczął Grand Prix biegowe, które zakończy się Biegiem Niepodległości w listopadzie.

Reklama