Krzysztof Lipiec: koronawirus nie ma barw politycznych

Data publikacji: 02.03.2020 09:55
Autor: Ewa Golińska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Krzysztof Lipiec - poseł Prawa i Sprawiedliwości

Krzysztof Lipiec - poseł Prawa i Sprawiedliwości
Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

- Intencją zainicjowanego przez prezydenta Andrzeja Dudę posiedzenia Sejmu, na którym przedstawiona będzie informacja rządu o stanie przygotowania państwa na wypadek wystąpienia koronawirusa, jest przede wszystkim uspokojenie społeczeństwa i poróżnionych polityków - stwierdził poseł Krzysztof Lipiec.

Dodał, że ministrowie przygotowali projekt specjalnej ustawy, wprowadzającej szczegółowe rozwiązania przeciwko epidemii, wywołanej wirusem.

Lider świętokrzyskiej organizacji Prawa i Sprawiedliwości podkreślił, że tak ważne sprawy, dotyczące zdrowia Polaków powinny być ponad podziałami politycznymi, oczekuje więc merytorycznej dyskusji.

- Przeciwstawianie się ewentualnej epidemii jest rzeczą, która nie ma barw politycznych. W grę wchodzi interes obywateli i trzeba stworzyć dogodne warunki, by możliwy kryzys w porę zażegnać. W naszym kraju koronawirus nie występuje, lecz panuje grypa, zatem ten problem też dotyka społeczeństwa - dodał parlamentarzysta. - Chroniąc się przed grypą, chronimy się także przed koronawirusem - zaznaczył.

Krzysztof Lipiec podkreślił, że nie wolno szerzyć paniki. - Tymczasem opozycja zachowuje się tak, jakby oczekiwała, żeby ta epidemia w Polsce wybuchła. Tak nie wolno funkcjonować, trzeba uspokajać społeczeństwo, bo tylko spokój może nas uratować przed jakimkolwiek nieszczęściem. Wiem, że polskie służby są przygotowane na ewentualne zagrożenia, wynikające z wystąpienia koronawirusa i ich zwalczanie - powiedział poseł.

Parlamentarzysta odniósł się również do efektów stu dni rządów Mateusza Morawieckiego. - Studniówka wypadła świetnie, wszystkie zobowiązania, złożone w kampanii wyborczej na ten czas zostały zrealizowane - powiedział Krzysztof Lipiec. Poseł wyraził przekonanie, że wkrótce Polacy odczują zmiany na lepsze. 

Reklama