Dzięki ministerialnym pieniądzom powstaną kluby seniora

Data publikacji: 03.03.2020 17:19
Autor: Izabela Mortas / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Ponad 30 samorządów z województwa świętokrzyskiego otrzyma dotacje na funkcjonowanie oraz utworzenie domów i klubów seniora w ramach programu „Senior+”. Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej ogłosiło wyniki konkursu na 2020 rok. Celem programu jest zwiększenie aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym osób starszych.

W województwie świętokrzyskim dotację otrzyma 27 samorządów na bieżące funkcjonowanie klubów i domów, które już powstały w ramach programu. Z kolei 6 samorządów otrzyma dofinansowanie na utworzenie lub wyposażenie takich miejsc. To gminy: Kielce, Złota, Sędziszów, Raków, Wodzisław i Górno.

Nowy klub seniora powstanie między innymi w Kielcach. Tomasz Porębski, rzecznik prezydenta informuje, że miasto otrzymało dotację w wysokości 150 tys. zł, o które wnioskowało na utworzenie nowego klubu.  

- Powstanie on przy ulicy Ściegiennego. Dostaliśmy dotację w kwocie, o jaką prosiliśmy, więc bardzo się z tego powodu cieszymy. Myślę, że to dobra wiadomość zwłaszcza dla seniorów z naszego miasta – mówi.

Świętokrzyskie otrzymało łącznie ponad 2,25 mln zł. Dotacje na funkcjonowanie już istniejących klubów i domów seniora otrzymały gminy: Kazimierza Wielka, Bliżyn, Piekoszów, Skarżysko-Kamienna, Bodzechów, Gnojno, Brody, Lipnik, Chmielnik, Włoszczowa, Ożarów, Kunów, Mirzec, Mniów, Słupia Konecka, Czarnocin, Baćkowice, Zawichost, Łopuszno, Działoszyce, Oksa oraz powiat opatowski. Niektóre samorządy otrzymały wsparcie na funkcjonowanie kilku obiektów.

Reklama