Walka, gra w piłkę i szczęście mają dać punkty we Wrocławiu

Data publikacji: 04.03.2020 06:37
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
Na zdjęciu: Mirosław Smyła - trener Korony Kielce

Na zdjęciu: Mirosław Smyła - trener Korony Kielce
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Bez kontuzjowanych Marcina Cebuli, Michała Gardawskiego i Serba Namanji Miletića oraz pauzującego za czerwoną kartkę otrzymaną w niedzielnym spotkaniu z Wisłą Kraków Bośniaka Adnana Kovecevića, będzie musiała sobie radzić Korona w środowym meczu 25. kolejki PKO Ekstraklasy we Wrocławiu ze Śląskiem.

Do wyjściowej jedenastki kieleckiego zespołu wracają natomiast Jakub Żubrowski i Bośniak Ognjen Gnjatić. Potwierdził to trener „żółto-czerwonych” Mirosław Smyła.

- Oczywiście, że wracają do wyjściowej jedenastki, nie podlega to dyskusji. Liczymy na nich. Są głodni gry i pokazują to w trakcie treningów. Ognjen przygotowywał się do rundy w grach kontrolnych, w których wypadł bardzo dobrze. To silne ogniwa, które na sto procent będą wzmocnieniem - oświadczył kielecki szkoleniowiec. - Ostatnie mecze przegraliśmy, lecz nasza postawa napawa optymizmem. Dużo w nich było pozytywów czy okazji bramkowych. Musi być także skuteczność. Świadomość zespołu jest ogromna - dodał 50-letni trener kieleckich piłkarzy.   

W miniony weekend obydwie drużyny przegrały swoje ligowe pojedynki. Korona uległa przed własna publicznością Lechii Gdańsk 1:2, a Śląsk w Lubinie Zagłębiu 1:3. Faworytami środowej konfrontacji są z pewnością gospodarze, którzy mają 16 punktów przewagi nad kielczanami.

- Znamy swoje miejsce w szeregu. Trwa to od początku sezonu, ale musimy sobie z tym radzić. Oczywiście, Śląsk jest faworytem tego spotkania, lecz my też mamy jedenastu zdrowych piłkarzy i będziemy walczyć z nimi oraz grać w piłkę. Jeśli połączymy te dwie rzeczy i dołożymy szczyptę szczęścia, to wierzę, że przywieziemy z Wrocławia punkty - stwierdził Mirosław Smyła.

Mecz 25. kolejki PKO Ekstraklasy, w którym Korona Kielce zmierzy się we Wrocławiu ze Śląskiem, rozpocznie się w środę o godzinie 18.00 i w całości będzie transmitowany na antenie Radia Kielce.

Reklama