Próbna matura z matematyki była wyzwaniem

Data publikacji: 04.03.2020 15:36
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Kielce. 11.03.2019 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Arkusz nie był bardzo trudny, ale wymagał sporej wiedzy - tak uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Kielcach oceniali środową odsłonę Świętokrzyskiej Próbnej Matury, podczas której mierzyli się z matematyką na poziomie podstawowym. Jak co roku największe problemy sprawiła geometria.

- Miałem problem z sześcioma zadaniami, ale ogólnie myślę, że poszło mi dobrze. Choć na pewno będą osoby, dla których ten próbny egzamin był trudny - mówił tuż po zakończeniu matury jeden z uczniów.

Dla abiturientów z „Żeromskiego” była to pierwsza próbna matura w tym roku, szkoła nie organizowała wcześniej egzaminów przygotowanych przez wydawnictwa edukacyjne. Dopiero teraz nauczyciele przedstawili uczniom pełen zakres wiedzy matematycznej - wyjaśnia dyrektor szkoły Waldemar Pukalski.

Dyrektor uważa, że Świętokrzyska Matura Próbna znacząco pomaga młodym ludziom przygotować się do prawdziwego egzaminu dojrzałości. Jak dodaje, w poprzednich latach wynik próby miał znaczenie również dla świadectwa maturzystów. W tym roku tak nie będzie.

- W poprzednich latach oceny z próbnej matury były wpisywane do dziennika. Odbywało się to ku zadowoleniu uczniów, którzy nie musieli pisać dodatkowego sprawdzianu. Jednak interpretacja władz oświatowych w tej kwestii się zmieniła - tłumaczy Waldemar Pukalski.

W czwartek uczniowie ostatnich klas liceów i techników przystąpią do trzeciego, ostatniego dnia próbnej matury. Będą zdawali język angielski.

W tym roku Świętokrzyską Maturę Próbną organizują „Echo Dnia”, Urząd Miasta Kielce, Samorządowy Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach, Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Wyższa Szkoła Ekonomii Prawa i Nauk Medycznych.

Reklama