Radni sejmiku skontrolują drogowców

Data publikacji: 05.03.2020 10:46
Autor: Izabela Mortas / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu: Damian Urbanowski - dyrektor Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Kielcach

Na zdjęciu: Damian Urbanowski - dyrektor Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Kielcach
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Radni sejmiku województwa świętokrzyskiego skontrolują Świętokrzyski Zarząd Dróg w Kielcach. Sprawdzą działalność statutową jednostki w latach 2015-2019.

Plan kontroli radni opracowali podczas dzisiejszego spotkania komisji rewizyjnej.

- Uznaliśmy, że kontrola w Świętokrzyskim Zarządzie Dróg była prowadzona dość dawno, bo w 2013 roku, dlatego zadecydowaliśmy, aby przyjrzeć się działaniu tej jednostki - mówi Agata Binkowska, przewodnicząca komisji rewizyjnej.

Podkreśla, że radni chcą przyjrzeć się działalności statutowej, ale też dokumentom dotyczącym przetargów, budżetu jednostki oraz zatrudnieniu. Kontrola zostanie przeprowadzona w ciągu najbliższych miesięcy. Stanie się to w marcu i kwietniu, a w maju najprawdopodobniej będą wyniki kontroli. Podczas dzisiejszego posiedzenia komisji radny Grzegorz Świercz zwrócił uwagę na to, by przyjrzeć się inwestycjom realizowanym przez jednostkę a szczególnie zasadom zgodnie z którymi ustala się priorytety w budowie i remontach poszczególnych dróg. Paweł Krakowiak z kolei powiedział, że interesuje go temat obwodnicy Staszowa. Zamierza na jej przykładzie przeanalizować cały proces inwestycyjny począwszy od planowania, przez wybór wykonawcy, nadzór aż do czasu oddania trasy. 

W skład zespołu kontrolnego weszli Grzegorz Banaś, Paweł Krakowiak oraz Grzegorz Świercz. Radni także wyjaśniają, że kontrola jest działaniem rutynowym.

Reklama