UJK nie przyjmuje studentów i naukowców z zagranicy

Data publikacji: 05.03.2020 15:27
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu: prof. dr hab. Jacek Semaniak - rektor UJK

Na zdjęciu: prof. dr hab. Jacek Semaniak - rektor UJK
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Uniwersytet Jana Kochanowskiego wstrzymał międzynarodową wymianę studencką. Jak tłumaczy Piotr Burda, rzecznik kieleckiej uczelni, taką decyzje podjął profesor Jacek Semaniak, rektor UJK. Uniwersytet nie będzie przyjmował żaków ani kadry naukowej z krajów, gdzie trwa epidemia wywołana koronawirusem.

- W tej grupie są Chiny, Hongkong, Japonia, Kora Południowa i Włochy. W naszym przypadku najważniejsze są Włochy, bowiem aktualnie przebywa tam grupa naszych studentów. Ale mieszkają w regionie, gdzie nie ma koronawirusa i przynajmniej na razie nie planują wracać do kraju - twierdzi Piotr Burda.

Rzecznik UJK zapewnia, że jeżeli młodzi ludzie zmienią zdanie, kielecka uczelnia będzie starała się im pomóc w powrocie. Jednocześnie Piotr Burda tłumaczy, że ograniczenie wymiany studenckiej i kadrowej nie przełoży się na działalność naukową uczelni.

- Na razie wszystkie konferencje naukowe i spotkania odbywają się zgodnie z planem. Jeżeli dojdzie do zaostrzenia się sytuacji epidemiologicznej, na pewnie odpowiednio zareagujemy.

Zainstalowaliśmy w naszych budynkach dozowniki ze środkiem dezynfekującym i nasi pracownicy regularnie z nich korzystają twierdzi rzecznik.

Dozowniki zostały zainstalowane również w akademikach. Zarządzenie rektora Jacka Semaniaka o ograniczeniu wymiany studenckiej będzie obowiązywało aż do odwołania.

05.03.2020. Kielce. Dozownik ze środkiem dezynfekującymFot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Reklama