Agrotech zgodnie z planem. Imprezy w Targach Kielce nie będą odwoływane

Data publikacji: 05.03.2020 15:35
Kategoria: Wiadomości z regionu /Źródło: PAP
25. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH

25. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH
Kielce. 17.03.2019 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Targi Kielce nie będą odwoływać najbliższych imprez wystawienniczych. Wśród nich są między innymi Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej Agrotech, które w ubiegłym roku odwiedziło ponad 75 tys. osób.

Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce, powiedział, że w związku koronawirusem podczas wydarzeń organizowanych w kieleckim ośrodku wystawienniczym stosowane są najwyższe środki bezpieczeństwa sanitarnego i nie ma powodów, aby imprezy były odwoływane.

- Pracujemy zgodnie z kalendarzem. Stosujemy się do zaleceń Światowej Organizacji Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego - powiedział Andrzej Mochoń.

05.03.2020. Kielce. Dozownik ze środkiem dezynfekującymFot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Przypomniał, że przed kilkoma tygodniami w ośrodku wystawienniczym wdrożono dodatkowe środki bezpieczeństwa. W halach zamieszczono pojemniki z płynem dezynfekcyjnym, a do dyspozycji gości jest punkt medyczny z lekarzem dyżurującym. Ponadto zatrudniono więcej osób sprzątających, których obowiązkiem jest, dodatkowe dezynfekowanie hal targowych między innymi powierzchni balustrad, klamek i luster.

- Dodatkowe środki bezpieczeństwa wprowadziliśmy w momencie, kiedy koronawirus szalał jeszcze w Chinach. Wczoraj w otwarciu tragów Przemysłu Budowlanego PSB, uczestniczył wojewódzki inspektor sanitarnych, który chwalił nas za dodatkowe zabezpieczenie imprezy - powiedział Andrzej Mochoń.

Dodał, że rozpoczęły się już przygotowania do przyszłotygodniowej imprezy - Targów Techniki Rolniczej Agrotech oraz Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki zasobami Leśnymi, Las-Expo. Udział w wydarzeniu potwierdziło 700 wystawców. Wystawa zajmie 65 tys. metrów kwadratowych w 11 pawilonach wystawienniczych, w tym w 4 mobilnych halach, których montaż już trwa.

- Z naszych targów rolniczych wycofało się kilka firm, między innymi Husqvarna. Była to decyzja centrali firmy, która zadecydowała, że ma się wstrzymać się z wystawiania się na wszystkich targach - dodał prezes.

Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej to największa wystawa w kraju, spośród wszystkich branż gospodarki. W ubiegłym roku wydarzenie odwiedziło ponad 75 tys. osób.

- Trudno przewidzieć, jakie będzie zainteresowanie w tym roku. To zależy od wielu czynników, nawet od pogody. Mimo wszystko w branży jest koniunktura. Targi Enex, które odbyły się dwa tygodnie temu zanotowały historyczny rekord frekwencji. Wzięło w nich udział około 8 tys. osób, czyli dwa razy więcej niż w roku ubiegłym - powiedział Mochoń.

Reklama